Święto patrona w SP3

Uczestnicy konkursu wiedzy o Mikołaj Koperniku

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokołowie Podlaskim przygotowali ciekawe obchody Święta Patrona Szkoły Mikołaja Kopernika.

W tym roku przypada 50 rocznica nadania sokołowskiej „Trójce” imienia Mikołaja Kopernika. Cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele 7 marca spotkali się więc, aby przypomnieć sobie tego znanego i bardzo zasłużonego człowieka. Koordynator obchodów Dnia Patrona, pani Anna Mikołajczuk, zadbała, aby uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze wydarzenia z życia tego znakomitego Polaka. Uroczystość poprowadziła Klaudia Gmitrzuk i Piotr Smolik. Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „Mikołaj Kopernik patronem naszej szkoły”. I miejsce zajęła Michalina Lesiuk, II Zofia Błońska, III Sara Moczulska, a wyróżnienie otrzymała Natasza Szczepańska. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie wiedzy o tym znanym astronomie. Kacper Kosiorek, Ola Moczulska, Dawid Osiński, Jakub Osiński, Artur Smolik wykazali się największą wiedzą i zajęli I miejsce.

Uczniowie przygotowali też piosenkę o Mikołaju Koperniku. Jury nagrodziło przyznając pierwsze miejsce uczennice klasy VIII: Weronikę Zduniak, Katarzynę Przywózką, Oliwię Pskiet, Wiktorię Kiełczykowską, Julię Paprocką. Nagrody w konkursach ufundowała PENGAZ Stacja Paliw Kupientyn i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3. Nagrody wręczyła pani dyrektor Katarzyna Sikorska. Dzień Patrona pozostanie w pamięci społeczności szkolnej na długi czas, a wszechstronnie uzdolniona postać Mikołaja Kopernika jest pięknym wzorcem do naśladowania dla wszystkich uczniów.

Anna Kożuchowska-Kurylak