Leśna Kraina wita Wiosnę w lesie

Przedszkolaki z leśnej karainy witaja wiosnę

Jak co roku Mali Przyjaciele Lasu z Leśnej Krainy świętują pierwszy Dzień Wiosny oraz Międzynarodowy Dzień Lasów, ustanowiony przez ONZ w Rezerwacie Śnieżyczki Leśnictwa Repki.

Razem z przedszkolakami z grup Wiewiórki i Misie udała się Pani Paulina Zgierun – leśny edukator Nadleśnictwa Sokołów. Wśród leśnych dróg i ścieżek dzieci nasłuchiwały odgłosów i oznak wiosny: szumu wiatru, śpiewu ptaków, ciepła promieni słonecznych, a gdy je znalazły i nazwały Pani Paulina poprowadziła je przed leśny „biały dywan”. Tylko w tym tajemniczym miejscu naszego nadleśnictwa można spotkać te objęte ochroną pierwsze kwiatki wiosny – śnieżyczki-przebiśnieg. Nasza przyjaciółka z nadleśnictwa opowiedziała dzieciom o tym, czym jest rezerwat, dlaczego te kwiatki są pod ochroną i o tym, jak las budzi się do życia po zimowym śnie. Zwróciła także szczególną uwagę na znaczenie lasów i drzew dla nas i naszej planety. Mali Przyjaciele Lasu powitali wiosnę i podziękowali leśnym ostępom za gościnę brawami, ale takimi cichutkimi, bo wiedzą, że w lesie się nie hałasuje, dotlenione i szczęśliwe wróciły do Leśnej Krainy.

Całą mocą swoich serduszek mówią: DZIĘKUJEMY Pani Paulinie i Nadleśnictwu Sokołów za możliwość doświadczania lasów, leśną edukację i wieloletnią przyjaźń.