Budżet Obywatelski Mazowsza 2022

Od początku lutego rozpocznie się trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. To wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu województwa. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania nie tylko własnej dzielnicy, gminy czy miasta, ale i całego regionu.

foto: infrografika ze skróconym harmonogramem projektu - harmonogram BOM

Ze środków Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mogą być finansowane projekty inwestycyjne i nieinwestycyjne, mieszczące się w katalogu zadań o charakterze wojewódzkim, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego. Projekty inwestycyjne mogą być realizowane wyłącznie na nieruchomościach, do których województwo ma tytuł prawny do dysponowania. Propozycję projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza może zgłosić każdy mieszkaniec Województwa Mazowieckiego.

Zachęcam do zapoznania się z regulacjami dotyczącymi BOM oraz do upowszechniania informacji o budżecie obywatelskim i aktywizacji osób z Państwa otoczenia, składania projektów i udziału w późniejszym głosowaniu. Wszystkie informacje dotyczące BOM, wskazówki jak poprawnie przygotować projekt a także inspiracje dla projektodawców, dostępne są na odrębnej stronie internetowej poświęconej BOM. Nabór rusza 1 lutego br. i potrwa do 20 lutego 2022 r.

Wszelkie niezbędne informacje na ten temat znajdą Państwo na stronie https://bom.mazovia.pl.