Wielka Akcja Zbiórki Złomu

zbiórka złomu

Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski wraz z pracownikami Urzędu Miasta zapraszają wszystkich mieszkańców, by włączyć się w charytatywną inicjatywę na rzecz ciężko chorej na SMA Antosi Dąbrowskiej. Każdy, kto ma niepotrzebny złom metalowy może pomóc dostarczając go do wskazanych punktów na terenie miasta. 

Już w najbliższy piątek, tj. 5 marca zorganizowana zostanie Wielka Akcja Zbiórki Złomu na rzecz Antosi Dąbrowskiej. 

– Zachęcam gorąco wszystkich mieszkańców naszego miasta, do włączenia się do Akcji. Zbiórka złomu ułatwi mieszkańcom pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów, często zalegających długie lata na posesjach – mówi zastępca burmistrza miasta Krzysztof Dąbrowski. Oczywiście udział w akcji jest całkowicie dobrowolny. Niepotrzebny metal będzie można oddać w wyznaczonych miejscach, przy sokołowskich parafiach. Będzie to też wyraz naszej solidarności, tak bardzo dziś wszystkim potrzebnej, z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji – dodaje zastępca burmistrza.

Niepotrzebne metalowe przedmioty, takie jak: puszki aluminiowe, stal twarda, miedź, złom żelazny i wszelkie inne odpady metalowe, które leżą na naszych podwórkach,  jak i miejscach, które codziennie mijamy można dostarczyć we wskazane miejsca zbiórki. Prosimy o wnikliwe przejrzenie terenów wokół siebie jak i zachęcenie sąsiadów do włączenia się w akcję.

Zbiórka złomu to pomysł Pani Małgorzaty Ośko, która organizuje akcję na terenie wielu miast. Urząd Miasta Sokołów Podlaski podchwycił pomysł i dzięki otwartym sercom  wielu ludzi w tym: proboszczów sokołowskich parafii, prezesa Przedsiębiorstwa Usług Inżynieryjno-Komunalnych w Sokołowie Podlaskim, prezesa Segrometu przeprowadzamy akcję także w Sokołowie. 

Zbiórka ma charakter charytatywny i jest dedykowana Antosi Dąbrowskiej 9-cio miesięcznej dziewczynki chorej na SMA1. Antosia potrzebuje pieniędzy na terapię genową, która da jej szansę na samodzielne oddychanie i samodzielne przełykanie. W przypadku Tosi choroba postępuje bardzo szybko. Jedynym ratunkiem jest terapia genowa, której koszt wyceniono na ponad 9 milionów zł. Na koncie Antosi jest już ponad 7 mln złotych, zatem do zgromadzenia pełnej kwoty brakuje już „tylko” 2 mln zł. By terapia dała najlepsze efekty lek musi zostać poddany jak najszybciej, zanim w malutkim organizmie zajdą nieodwracalne zmiany.

Kontenery, do których mieszkańcy miasta oraz okolic, będą mogli wrzucać złom ustawione będą:

  • przy Parafii św. Jana Bosko, na parkingu obok boiska, w sąsiedztwie garaży, wjazd od ulicy Gen. Wł. Andersa;
  • przy Parafii Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, na parkingu obok kościoła;
  • przy Parafii Niepokalanego Serca NMP (konkatedra), na parkingu za starą plebanią (wjazd od ul. Kosowskiej).

Dla Antosi każdy dzień jest walką o samodzielne oddychanie i odżywianie. Jedynym ratunkiem jest terapia genowa. Lek musi zostać podany przed osiągnięciem wagi 13,5 kg. Antosia w chwili obecnej waży 10 kg, więc kwota jaką potrzebuje musi zostać jak najszybciej zebrana. W akcję pomocy dla małej Tosi już wcześniej zaangażowali się mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego organizując kiermasz charytatywny. 

W imieniu własnym, jak i rodziców Antosi bardzo Państwu z góry dziękujemy za chęć niesienia pomocy. 

Z powodu pandemii publiczne aktywności zostały odwołane, co przyczyniło się do zwolnienia tempa zbiórki. Więcej o Antosi na facebooku na profilu „Antosia Dąbrowska walcząca z SMA” lub na siepomaga/antosia. 

Strona zbiórki: https://www.siepomaga.pl/antosia
Nr konta: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892 tytułem 22419 Antonina Maria Dąbrowska darowizna 
FbLicytacje dla Antosi Dąbrowskiej #uratujAntosie