OSP Cukrownia w czołówce

O stanie bezpieczeństwa pożarowego w mieście, podczas czwartkowej (16 października), sesji Rady Miejskiej, mówił Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim st. bryg. Tomasz Wilk. Sporo uwagi komendant poświęcił dobrej kondycji OSP Cukrownia.

O stanie bezpieczeństwa przeciwpożarowego świadczą statystyki.

Na terenie całego powiatu w 2019 r doszło do 850 zdarzeń, tj. o 18 proc mniej, niż przed rokiem.

W 2019 r. na terenie miasta powstały 282 zdarzenia (spadek o 4 proc.), doszło do 187 miejscowych zagrożeń (wzrost o 10 proc), 51 fałszywych alarmów (spadek o 31 proc) i 44 pożarów (spadek o 13 proc).

W pierwszym półroczu bieżącego roku, na terenie miasta, straż odnotowała 168 zdarzeń, 17 pożarów, 137 miejscowych zagrożeń.

Udział miasta w zdarzeniach całego powiatu to 33 proc.

– Stan wyszkolenia OSP Cukrownia jest bardzo dobry, najwyższy w powiecie. To duża jednostka. Jej normy, przekraczają normy dla jednostek z KSRG – podkreślał Komendant.

Wśród członków OSP Cukrownia jest sześciu funkcjonariuszy PSP. W 2019 r. OSP Cukrownia uczestniczyła w 82 zdarzeniach, 36 razy była dysponowana do zabezpieczenia powiatu i miasta, 118 razy wyjeżdżała. Była jedną z dwóch najczęściej wyjeżdzających na akcje w powiecie. Druga to OSP Kosów.

Specjalistyczna grupa wodnonurkowa wyjeżdżała 12 razy do zdarzeń na terenie województwa mazowieckiego.

– Stan bezpieczeństwa na terenie miasta poprawia się z roku na rok. Wpływ na to ma nowe wyposażenie szkolenia, jak również inne działania, które poprawiają to bezpieczeństwo, między innymi coraz więcej obiektów jest wyposażonych w czujki pożarowe – powiedział Komendant.