Nowe życie magazynu, pakowni i turbinowni

Nowe życie turbinowni

Kolejne przestrzenie na terenie dawnej Cukrowni odzyskały dawne piękno i blask. Czekają na najemców, a Park Przemysłowy zyskał nowe powierzchnie do wynajmu. Mowa o dawnym magazynie cukru, pakowni cukru i dwóch turbinowniach.

Na modernizację tej części budynków władzom miasta, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, udało się pozyskać prawie  4,9 mln. zł. Koszty modernizacji sięgały 8 mln zł.

Prace objęły: uzbrojenie terenu, przebudowę ścian, schodów, układu komunikacyjnego, wymianę instalacji, tynków i posadzek, wzmocnienie fundamentów i murów, wymianę stolarki i ślusarki, wykonanie izolacji, a nawet dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Teren przy budynku został zagospodarowany.

To  trzypoziomowy budynek z windami i sanitariatami na każdym piętrze, pomieszczenia o powierzchni prawie 2 tys. metrów kwadratowych.

Zainteresowanie ze strony wynajmujących jest duże. Atutem są klimatyczne hale, które świetnie sprawdzą się jako magazyny, w których można będzie ustawić wysokie regały, ale i biura, punkty gastronomiczne czy usługowe.

Już teraz powierzchnie od Parku Przemysłowego wynajmują 32 firmy, zatrudniające około 155 osób.

Powierzchnie wynajęte zajmują 7324,97 m2 i 6,4931 ha gruntów.