Zaśpiewajmy Jezuskowi

Przedszkolaki podczas jasełek

Dzień 17. grudnia 2019 roku zapisał się czerwoną kartą w kalendarzu Leśnej Krainy. We wtorkowy wieczór przy betlejemskim żłóbku spotkała się cała przedszkolna rodzina. Honorowe miejsca zajęli szczególni goście: Proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim – Ks. Krzysztof Kisielewicz i zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów – Pan Maciej Wójcicki.

               W pięknych Jasełkach  zatytułowanych „Zaśpiewajmy Jezuskowi” zaprezentowały  się  dzieci z grup „WIEWIÓRKI” i  „MISIE”. Wystąpiły także młodsze przedszkolaki – „SŁONECZKA” i „KRASNALE”, które pięknie zatańczyły przed nowonarodzonym Dzieciątkiem.

                W rodzinny świąteczny nastrój wprowadził nas Ks. Proboszcz, który odczytał tekst Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. Na ręce Pani Dyrektor i nauczycieli złożył opłatek jako symbol nadchodzących świąt.

          Po serdecznych życzeniach i dzieleniu się opłatkiem przyszedł czas na słodkości przygotowane dzięki życzliwości naszych kochanych rodziców i potrawy wigilijne. Miłym akcentem były prezenty – niespodzianki przygotowane przez dzieci dla swoich najbliższych.

Do naszego przedszkola z życzeniami błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia zawitało również Betlejemskie Światło Pokoju. Światło przyniesione przez zuchy z naszego przedszkola, a należące do Hufca ZHP Sokołów Podlaski zostało przekazane na ręce Pani Dyrektor Ewy Zakrzewskiej. Ogień z Groty Narodzenia Pańskiego niesie miłość, pokój i moc dobra w przesłaniu „Światło, które daje moc…”.

Nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wszystkim dzieciom, ich rodzinom i przyjaciołom  Przedszkola życzymy prawdziwie rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one ciepłe w sercu, zimowe na zewnątrz, wypełnione radością i miłością, a Nowy Rok 2020 niech spełni wszelkie marzenia, niesie optymizm, wiarę, szczęście i zdrowie.