Dzień Myśli Braterskiej w Leśnej Krainie

Przedszkolaki podczas zajęć z harcerzami

 Dzień Myśli Braterskiej – DMB – dzień wszystkich biszkoptów, zuchów, harcerzy i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego. Dzień ten przypada na 22 lutego, ustalona data jest dniem urodzin Naczelnego Skauta Świata, zalożyciela skautingu i twórcę podstaw braterskiej przyjażni pomiędzy harcerzami i skauatami na całym świecie – Roberta Baden Powella. Tego dnia w naszym przedszkolu w grupie 6-latków, odbyły się zajęcia prowadzone metodą harcerską. Na zajęcia zaproszeni zostali Przyjaciele zuchów i całej przedszkolnej społeczności: hm. Bożenna Hardej Komendantka Hufca ZHP, Pan Maciej Wójcicki Nadleśniczy Nadleśnictwa Sokołów oraz pani Dyrektor Ewa Zakrzewska. Zbiórka (po harcersku i zuchowemu zajęcia) odbyła się na zasadach gry terenowej, a nosiła tytuł „Na tropie Naczelnego Skauta Świata”. Polegała na odnalezieniu kopert z zadaniami – listami od tajemniczej postaci, po wykonaniu zadania dzieci otrzymywały część puzzla – zdjęcie Roberta Baden Powella, który złożyli po wykonaniu wszystkich zadań. Zaproszeni goście włączeni byli w wykonywanie zadań, pląsali i wspólnie z dziećmi wykonywali pocztówki przyjaźni braterskiej, które zanieśli do swoich środowisk. Wszyscy zapoznali się z historią i ideą Dnia Myśli Braterskiej, poznali skautów z innych stron świata i dowiedzieli się o naszym lokalnym Przyjacielu Harcerzy i Skautów. Osoba ta w 100-lecie ZHP otrzymała Laskę Skautową – symbol braterstwa, a jest nią Burmisztrz Miasta Sokołów Podlaski – Druh Boguslaw Karakula. 

Wszystkim biszkoptom, zuchom, harcerzom i instruktorom ZHP składamy życzenia braterstwa i przyjaźni na szlakach ich służby każdego dnia.

Czuj ! Czuwaj !