Nagłówki

„Pamiętamy…” – kominek patriotyczny w Leśnej Krainie

Uczestnicy uroczystości

We współpracy z Hufcem ZHP Sokołów Podlaski im. Janusza Korczaka w Miejskim Przedszkolu nr 4 Leśna Kraina
powstał Projekt Edukacyjny „Leśne Biszkopty małymi patriotami” mający na celu kształtowanie postawy patriotycznej i poczucia przynależności narodowej, wychowywanie według metodyki Związku Harcerstwa Polskiego. Kominek patriotyczny „Pamiętamy!…” oraz międzyprzedszkolny konkursu plastyczny „Moja mała niepodległość”  były zadaniami projektu i dotyczył pamięci ludzi, harcerzy a przede wszystkim żołnierzy walczących o wolność i niepodległość naszego kraju w 100-leciu Niepodległości. 

Uroczystość rozpoczęła się harcerskim zapaleniem ognia przez hm. Bożennę Hardej i odśpiewaniem pieśni „Płonie ognisko…”. Na kominek patriotyczny przybyły dzieci z grupy Misie oraz laureaci konkursu patriotycznego „Moja mała niepodległość” wraz ze swoimi ukochanymi rodzinami. Nie zabrakło również wspaniałych gości, przyjaciół naszego przedszkola: dh. Bożenny Hardej – Komendantki Hufca ZHP Sokołów Podlaski,  zastępcy nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów Macieja Wójcickiego z córką Anią, ks. Mariusza Krolla- Kapelan Hufca ZHP, dyr. Urszuli Marcinkowskiej z Miejskiego Przedszkola Nr 2, dyr. Jolanty Krysiak z Miejskiego Przedszkola Nr 3, dyr. Beaty Nowakowska z  Miejskiego Żłobka, nauczycieli-wychowawców, zuchów z 13 GZ Mali Odkrywcy, harcerzy z 13 SDH Cichociemni im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej Zo. oraz naszej gromady zuchowa Leśne Biszkopty. Kominek poprowadziła drużynowa Katarzyna Nawacka  wspólnie z Katarzyną Kruszewską. Wprowadzeniem w tematykę był obejrzany film pt.: „Las pamięta”, animacja ukazująca historię Polski od czasów Mieszka I do współczesności. Zuch Zosia Nowotniak (MP3) przy akompaniamencie gitary, na której zagrał jej tata dh. Grzegorz, zaśpiewała przepiękną pieśń „11 Listopada”, za którą dostała harcerskie brawa. Kominek przebiegł w atmosferze patriotycznych i harcerskich piosenek („Rozkwitały pąki białych róż”, „Dziewczyna z granatem”, „Piosenka zucha”, „Zapach róży” i inne) pląsów, radości i pamięci poległym.

Podczas spotkania byliśmy świadkami bardzo ważnej i uroczystej chwila dla każdego biszkopta – Obietnica Zucha. Wychowankowie Leśnej Krainy: Gabriela Skonieczna i Lena Czarnocka złożyły Obietnicę na ogień i Znak Zucha, wypowiadając uroczyście słowa: ,,Obiecuję być dobrym Zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha”, które odebrała od nich dh. Komendantka. W ten sposób zuchy weszły w szeregi 13 GZ Mali Odkrywcy. Jesteśmy dumni, gratulujemy Gabrysi i Lenie, że złożyły przysięgę w obecności tak zacnych gości, którzy przybyli na nasz patriotyczny kominek.

Kolejnym ważnym momentem naszego spotkania było rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „Moja mała niepodległość”. W konkursie udział wzięło 5 placówek, wpłynęło 10 prac konkursowych. Tematem pracy plastycznej było ukazanie miłości, szacunku i patriotyzmu do swojej ojczyzny w roku 100-lecia Niepodległości w formie plakatu. Komisja konkursowa w składzie: Ewa Zakrzewska, Patrycja Żółkowska i Zofia Kalisiak stwierdziła, iż każda praca jest wyjątkowa, widać w  nich ogromną miłość do ojczyzny i włożone serce dziecka.

Decyzją komisji  wszystkie prace zajmują I miejsce.

Laureaci I miejsca:

 Dominika Murawska i Amielia Opalińska – Żłobek Miejski,

Julia Krasnodębska i Aleksandra Jeżowska – Miejskie Przedszkole nr 2,

Zofia Nowotniak i Ksawery Wilgos – Miejskie Przedszkole nr 3,

Anna Buczyńska i Michał Wysokiński – Miejskie Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka,

Natalia Pytlak i Hanna Skup – Miejskie Przedszkole nr 4 Leśna Kraina.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich wychowawcom za zaangażowanie i włożone serce w wykonanie prac.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!!

Tradycyjnie na zakończenie został zawiązany krąg przyjaźni i puszczona iskra przyjaźni, puściła ją dh. Bożenna życząc wszystkim pokoju i miłości. Gospodyni uroczystości dyrektor Ewa Zakrzewska podziękowała wszystkim za wspólne chwile wspomnień, wzruszeń i radości życząc kolejnych 100 lat wolności.

 

Nagrody zwycięzcom ufundowali: Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski – pan Bogusław Karakula, Nadleśnictwo Sokołów i Miejskie Przedszkole nr 4 LEŚNA KRAINA

foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 10 300x200foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 6 300x200
foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 9 300x200foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 7 300x200

foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 5 300x200
foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 4 300x200foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 3 300x200foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 2 300x200foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 1 1 300x200foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 18 300x200foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 17 300x200foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 15 300x200foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 14 300x200foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 13 300x200foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 11 300x200

foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 8 300x200

foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 16 300x200foto: "Pamiętamy..." - kominek patriotyczny w Leśnej Krainie - 12 300x200