Wizyta Elizy Wcisłak w Szkole Podstawowej nr 2

Eliza Wcisłak z uczniami

Eliza Wcisłak, obecnie zawodniczka CWZS Zawisza Bydgoszcz, będąca absolwentką Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim, po kilku latach nieobecności odwiedziła mury „Dwójki”.

Wizyta odbyła się 9 października 2018 r. w ramach spotkań młodzieży ze znanymi absolwentami placówki i stała się okazją do poznania ciekawej i niezwykle utalentowanej młodej dziewczyny.

Eliza Wcisłak mimo młodego wieku jest już tak utytułowaną zawodniczką. Sukces w dużej mierze zawdzięcza rodzicom – nauczycielom wychowania fizycznego. Tata, Tomasz Wcisłak, przez wiele lat był jej trenerem.

Eliza swoją przygodę z podnoszeniem ciężarów rozpoczynała jako zawodniczka Miejsko-Powiatowego Klubu Podnoszenia Ciężarów w Sokołowie Podlaskim. Dziś sukcesów ma na swoim koncie wiele – Eliza to m.in.: czterokrotna Mistrzyni Polski, dziewięciokrotna medalistka Mistrzostw Polski, 10. zawodniczka Mistrzostw Świata do 17 lat (2012), Rekordzistka Polski (2014), Wicemistrzyni Europy do 17 lat (2014), 6. zawodniczka Akademickich Mistrzostw Świata (2018), Członkini Kadry Narodowej od 2012 roku.

Uczniowie „Dwójki”, pod okiem Elizy i zawodników Miejsko-Powiatowego Klubu Podnoszenia Ciężarów w Sokołowie Podlaskim, mieli okazję wziąć udział w pokazie podnoszenia ciężarów i sami mogli spróbować swoich sił. Wszyscy byli pod wrażeniem wizyty. Młodzież z PSP2 zadawała pytania, prosiła o autografy i pamiątkowe zdjęcia.

Eliza jest inspiracją dla wielu sportowców. Składamy jej serdeczne gratulacje z racji osiągniętych wyników i życzymy, aby upór i pasja nie słabły, a na co dzień sprzyjało zdrowie i pogoda ducha.

Ewa Góral