Sukces gazetki szkolnej z „Dwójki”

Uczniowie - redakcja gazetki

Wydawana od września 2017 r. „Gazetka Szkolna Dwójki” została laureatem III miejsca w konkursie na najlepszą gazetkę szkolną województwa mazowieckiego zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 368 w Warszawie pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Gazetka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim została doceniona przez jurorów konkursu, wśród których znaleźli się profesjonalni dziennikarze na czele z Magdaleną Żakowską z „Gazety Wyborczej”. W gronie nagrodzonych w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe oraz szkoły ponadgimnazjalne znalazło się pięć gazetek wydawanych przez szkoły warszawskie oraz gazetka z Sokołowa.

Wśród kryteriów branych pod uwagę przy ocenie gazetek znalazła się merytoryczna zawartość tekstów, w tym podejmowanie problemów istotnych dla społeczności szkolnej. Ponadto jurorzy zwracali uwagę na: różnorodność form wypowiedzi dziennikarskich; poprawność stylistyczną, gramatyczną i ortograficzną; oryginalność i atrakcyjność szaty graficznej oraz budowę gazetki.

Gazetka z „Dwójki” – choć ukazująca się zaledwie od kilku miesięcy (za kilka dni zostanie wydany 5. numer pisma) – sprostała powyższym wymaganiom, z czego cały zespół redakcyjny jest bardzo dumny.

Katarzyna Karpińska

opiekun gazetki

Na zdjęciu reprezentacja redakcji „Gazetki Szkolnej Dwójki” podczas uroczystego finału konkursu wraz z dyrektor SP nr 368 w Warszawie Krystyną Sosnowską (z prawej) i koordynatorką konkursu Anną Polak-Znojek

Fot. Marcin Leśniewski