„Radośnie dla Niepodległej” – koncert w Domu Miłosierdzia

Wykonawcy i uczestnicy koncertu

11 października gościliśmy wszystkich miłośników przedwojennych melodii w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim na koncercie pt. „Radośnie dla Niepodległej” w wykonaniu „Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej”. Tym sentymentalnym, a zarazem urokliwym koncertem kontynuujemy jubileusz – 25-lecia działalności Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

Wprowadzeniem do wyjątkowego wieczoru była Msza Święta w Kaplicy Domu Miłosierdzia pod przewodnictwem – Ks. Biskupa Antoniego Dydycza, który zaszczycił nas swoją obecnością, a także kazaniem poświęconemu dziejom i istnieniu Caritas oraz o potrzebie dzielenia się miłością z bliźnimi – miłością i jej wieloma szeroko rozumianymi aspektami w współczesnych czasach.

W dalszej części uroczystości usłyszeliśmy wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – tym wyjątkowym repertuarem młodzi artyści z „Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej” zachwycili nas tego październikowego wieczoru. Prezentując w całej okazałości to, co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych. Urok ponadczasowej melodii oraz styl tamtych lat połączony z wrażliwością artystów udzielił się słuchaczom. Zachwytów i owacji na stojąco nie zabrakło, publiczność rozsmakowana w prezentowanej przedwojennej muzyce aktywnie włączyła się w śpiew, „porwana” miedzy innymi takimi utworami jak: „Już taki jestem zimny drań” z repertuaru Eugeniusza Bodo; „Nikodem” oraz wielu innych wyśmienitych utworów z płyty pt. „Umówmy się na dziś”.

Dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej – ks. Łukasz Gołębiewski tym oto pięknym koncertem pragnie dołożyć wszelkich starań byw naszej diecezji rozkwitła kultura, by nie tylko działalność charytatywna była misją Caritas, ale także krzewienie ducha i popularyzacja działalności artystycznej warunkowała grunt do emanacji miłości chrześcijańskiej.

Ciąg dalszy koncertów w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim niebawem. Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach www.drohiczyn.caritas.pl, www.facebook.com/centrumspotkanidialogusokolow.

Monika Szczepańczyk