Na ulicach trwają prace

Mamy powody do satysfakcji. Pozyskana przez burmistrza Bogusława Karakulę od wojewody mazowieckiego dotacja wysokości 930 tys. zł, na budowę ostatniego odcinka ul. ks. Bosco, nie przepadnie. W drugim przetargu udało się znaleźć wykonawcę i prace się rozpoczną. To nie koniec dobrych wiadomości – zakończyła się przebudowa ul. Sienkiewicza. Prace w ramach RiT też idą dobrze.
Z dotacji wysokości 930 tys. którą udało się pozyskać na początku lipca, szczególnie ucieszyli się mieszkańcy ulicy ks. Bosco. W ostatniej części tej ulicy, od skrzyżowania z ul. Św. Anny, aż do końca, brakowało twardej nawierzchni. Co do jej potrzeby władze miasta nigdy nie miały wątpliwości. Okolica cieszy się zainteresowaniem rodzin budujących tam nowe domy a także deweloperów stawiających nowe bloki. Jeśli nowi i dotychczasowi mieszkańcy mają mieć dobre warunki, nawierzchnia z kostki, chodnik ze ścieżką rowerową i odwodnienie są koniecznością.
Dotacja pochodziła z promesy, więc zgodnie z zasadami jej przyznawania, inwestycja musi zostać wykonana i rozliczona jeszcze w tym roku. Z tym mógł być problem, oferta złożona w pierwszym ogłoszonym przez miasto przetargu znacznie przekraczała zakładany budżet. Na szczęście w drugim przetargu udało się wyłonić wykonawcę. Przygotowania do rozpoczęcia prac już się zaczęły.
Dwa tygodnie temu zakończyły się prace na ulicy Sienkiewicza, gdzie stara, zniszczona nawierzchnia została zastąpiona nową kostka i krawężnikami. Mieszkańcy już odczuli poprawę warunków dojazdu do swoich posesji.
Inwestycje realizowane w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych są realizowane na bieżąco.
W toku są kolejne negocjacje z przedsiębiorcami. Są rozstrzygane przetargi na poszczególne zadania
Na ukończeniu są prace na ul. Piłsudskiego. Kończą się roboty na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Bartoszową.
Ruch na Bartoszowej zostanie przywrócony z końcem października.