Nagłówki

Na ulicach trwają prace

Remontowana droga

Mamy powody do satysfakcji. Pozyskana przez burmistrza Bogusława Karakulę od wojewody mazowieckiego dotacja wysokości 930 tys. zł, na budowę ostatniego odcinka ul. ks. Bosco, nie przepadnie. W drugim przetargu udało się znaleźć wykonawcę i prace się rozpoczną. To nie koniec dobrych wiadomości – zakończyła się przebudowa ul. Sienkiewicza. Prace w ramach RiT też idą dobrze.
Z dotacji wysokości 930 tys. którą udało się pozyskać na początku lipca, szczególnie ucieszyli się mieszkańcy ulicy ks. Bosco. W ostatniej części tej ulicy, od skrzyżowania z ul. Św. Anny, aż do końca, brakowało twardej nawierzchni. Co do jej potrzeby władze miasta nigdy nie miały wątpliwości. Okolica cieszy się zainteresowaniem rodzin budujących tam nowe domy a także deweloperów stawiających nowe bloki. Jeśli nowi i dotychczasowi mieszkańcy mają mieć dobre warunki, nawierzchnia z kostki, chodnik ze ścieżką rowerową i odwodnienie są koniecznością.
Dotacja pochodziła z promesy, więc zgodnie z zasadami jej przyznawania, inwestycja musi zostać wykonana i rozliczona jeszcze w tym roku. Z tym mógł być problem, oferta złożona w pierwszym ogłoszonym przez miasto przetargu znacznie przekraczała zakładany budżet. Na szczęście w drugim przetargu udało się wyłonić wykonawcę. Przygotowania do rozpoczęcia prac już się zaczęły.
Dwa tygodnie temu zakończyły się prace na ulicy Sienkiewicza, gdzie stara, zniszczona nawierzchnia została zastąpiona nową kostka i krawężnikami. Mieszkańcy już odczuli poprawę warunków dojazdu do swoich posesji.
Inwestycje realizowane w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych są realizowane na bieżąco.
W toku są kolejne negocjacje z przedsiębiorcami. Są rozstrzygane przetargi na poszczególne zadania
Na ukończeniu są prace na ul. Piłsudskiego. Kończą się roboty na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Bartoszową.
Ruch na Bartoszowej zostanie przywrócony z końcem października.