Sokołowski Festiwal Filmowy

foto: Sokołowski Festiwal Filmowy - SFF 212x300Sokołowski Ośrodek Kultury, Kino „Sokół” i DKF „Zbyszek” w Sokołowie Podlaskim zapraszają na drugą edycję Sokołowskiego Festiwalu Filmowego, czyli 3-dniowe święto dla prawdziwych kinomanów!

W programie festiwalu znajdą się głównie filmy polskich twórców: od thrillerów, przez dramaty pełno i krótkometrażowe, na dokumentach kończąc. Na pewno każdy kinoman znajdzie na naszym Festiwalu coś dla siebie!

Festiwal poprowadzą Diana Dąbrowska i Piotr Czerkawski, czyli dwoje młodych, znanych i cenionych dziennikarzy i krytyków filmowych.

Diana DĄBROWSKA – filmoznawczyni, doktorantka studiów kulturoznawczych na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie prowadzi zajęcia na kierunku Filmoznawstwo oraz Italianistyka. Specjalizuje się w kulturze filmowej i muzycznej Italii lat 60 i we włoskim kinie współczesnym. Jest stałą współpracowniczką miesięcznika KINO oraz współorganizatorka festiwali filmowych, m.in. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu oraz Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia w Łodzi.

Piotr CZERKAWSKI – krytyk filmowy, dziennikarz kulturalny. Współgospodarz programu „Weekendowy Magazyn Filmowy” w TVP 1, autor nominowanego do nagrody PISF-u bloga „Cinema Enchante”. Autor wielu recenzji, artykułów i wywiadów publikowanych w mediach prasowych i internetowych. Publikuje w „Kinie”, „Filmie”, „Dzienniku”, „Odrze”, a także w portalach internetowych Filmweb.pl i Dwutygodnik.com

Program Festiwalu:

15 czerwca / piątek / Inauguracja Plenerowego Kina Letniego

20:00 – koncert muzyki filmowej w wykonaniu Manufaktura Dźwięków Band,
21:00 – „Bracia Lumiere” / reż. T. Fremaux.

16 czerwca / sobota / Kino „Sokół”

Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe, pokazywane i nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych.
Co zwykle robisz w 30 minut? Możesz przeczytać gazetę, zrobić zakupy, ugotować obiad, przebiec 5 km… A czasem 30 minut wystarczy, by opowiedzieć niesamowitą historię, która zostanie z tobą na zawsze! Zapraszamy na wyjątkową podróż z najlepszymi polskimi filmami krótkometrażowymi. Nie zabraknie emocji, śmiechu i powodów do wzruszeń. I z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie!

Najlepsze polskie 30’ (krótkometrażowe):

17:00
– „Najpiękniejsze fajerwerki ever” (reż. Aleksandra Terpińska) 28 min.
– „60 kilo niczego” (reż. Piotr Domalewski) 27 min.
– „Amerykański sen” ( reż. Marek Skrzecz) 26 min.

19:30
– „Ja i mój tata” (reż. Aleksander Pietrzak) 30 min.
– „Nazywam się Julita” (reż. Filip Dzierżawski) 28 min.
– „Baraż” (reż. Tomasz Gąssowski) 30 min.
– „Więzi” (reż. Zofia Kowalewska) 18 min.
oraz spotkanie z Twórcami.

17 czerwca / niedziela / Kino „Sokół”

17:00 – „Młynarski. Piosenka finałowa” oraz spotkanie z Alicją Albrecht,
19:30 – „Wieża. Jasny dzień”

—–
bilet na 1 film: 11 zł
karnet dwudniowy (9 filmów): 40 zł
koncert i film plenerowy: wstęp wolny