RiT w toku – budujemy ścieżki rowerowe, chodniki i ulice

Remont drogi

Długooczekiwane i rozpoczęte w połowie maja prace przy RIT obejmują kolejne ulice. Po „inaugurujących” projekt pierwszych pracach na ulicy Wojska Polskiego, przyszedł czas na kolejne ulice – drogowcy pracują na Piłsudskiego, Bosco i przeciwległym odcinku Wojska Polskiego. Co tam robią?

Na ul. Piłsudskiego i Bosco trwa budowa ścieżek rowerowych i chodników.

Koparki przeniosły się na ulicę Wojska Polskiego, na odcinku długości 400 metrów (przy ul. Bosco) powstaje twarda nawierzchnia i kanalizacja deszczowa.

To dobra wiadomość dla mieszkańców tej części ulicy, którzy narzekali na kurz i nawierzchnię gruntową.

Obie budowane ścieżki będą połączone z siecią ścieżek biegnących przez miasto, zmierzających w kierunku centrum przesiadkowego przy ul. Targowej.

Przypomnijmy, że pierwsze, rozpoczęte w maju na ulicy Wojska Polskiego prace zmierzają do budowy kanalizacji deszczowej, zostaną ułożone kostka, krawężniki i zbudowany pierścień ronda.

Czekamy na rozstrzygnięcie kolejnych przetargów, planowanych na kolejny tydzień. Rozstrzygnięcie nastąpi w Starostwie Powiatowym, które jest głównym beneficjentem RiT. Samorząd miejski dofinansowuje prace zaplanowane na terenie Sokołowa.

Szerzej o planach dotyczących RiT w Sokołowie pisaliśmy TU