Przebudowa sokołowskiego stadionu

Sokołowski stadion

foto: Przebudowa sokołowskiego stadionu - bieżnia na stadionie OSiR do wymiany 300x169W ubiegłym roku, dzięki staraniom Miasta, została podpisana umowa z Ministerstwem Sportu i Turystyki o dofinansowanie przebudowy części lekkoatletycznej stadionu sportowego przy ul. Lipowej.

Dzięki niej w 2017 roku została rozpoczęta przebudowa istniejącej na stadionie bieżni o nawierzchni gruntowej. Powstaje nowa bieżnia okrężna o długości 400 m, o sztucznej nawierzchni (tzw. „tartan”) wraz z odwodnieniem i nowym ogrodzeniem wokół. W ramach prowadzonych prac zostaną wybudowane nowe skocznie do skoku w dal i wzwyż oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Bieżnia oraz urządzenia lekkoatletyczne wyposażone będą w sprzęt do przeprowadzania konkurencji sportowych, czyli bloki startowe oraz system pomiaru czasu wraz z tablicą informacyjną, płotki lekkoatletyczne, osprzęt do skoku w dal i wzwyż czy też zestaw do pchnięcia kulą. Koszt wszystkich prac wstępnie oszacowano na ponad 1,5 mln zł, z czego blisko 50% pokryje otrzymana dotacja z ministerstwa, a pozostałą część będą stanowiły środki z budżetu miasta.

W chwili obecnej na terenie stadionu trwają prace. Rozpoczęcie budowy miało miejsce w lipcu bieżącego roku. Zakończenie prac i oddanie do użytku nowych urządzeń lekkoatletycznych nastąpi w październiku tego roku. Dzięki realizacji zadania mieszkańcy miasta, sportowcy i młodzież szkolna zyskają dostęp do nowoczesnej bazy lekkoatletycznej, możliwe będzie też organizowanie na terenie OSiR zawodów lekkoatletycznych na odpowiednim poziomie.