VIII Wyścig MASTERS o Puchar Polski – pod patronatem Burmistrza Sokołowa

Logo Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów

Burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula ufundował puchary dla uczestników VIII Wyścigu o Puchar Polski MASTERS, rozegranego 16 lipca na szosach powiatu sokołowskiego.

 

Na zaproszenie Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów (STC) w wyścigu wystartowało ponad 50 zawodników. Kolarze jechali w wyścigu o Puchar Polski pod patronatem Burmistrza Sokołowa Podlaskiego na trasie Sokołów Podlaski – Skibniew-Kosów Lacki – Rytele Olechny – Ceranów – Sterdyń – Sabnie – Kupientyn – Sokołów Podlaski.

W zależności od wieku i płci, startowali w różnych kategoriach – M20, M30, M40, M50. Najdłuższa trasa liczyła 83 km,zawodnicy kategorii M60 i kobiety wystartowali z z Kosowa Lackiego przejeżdżając 60 km. Najstarsi kolarze z M70 i M80 mieli start ostry w Ceranowie i ich trasa zamknęła się na odcinku 32 km.

Wśród zwycięzców byli kolarze z całej Polski, ale nie zabrakło zawodników z Sokołowa Podlaskiego.

W kategorii M20 zwyciężył Michałowski Piotr z STC Sokołów Podlaski, a w kategorii M30 Bartczyk Piotr z Częstochowy. Kategorię 40 latków M40 wygrał Paweł Rychlicki. W tej kategorii 4 miejsce zajął Sylwester Prętczyński z Sokołowa a Mariusz Wcisłak też z STC – był 9. Kolejną kategorię M50 wygrał Artur Spławski z Wągrowca, a Jerzy łętowski w barwach STC zajął 4 miejsce.

M60 to triumf Lechosława Michalaka, zwycięzca Wyścigu Dookoła Polski w 1977 r. W tej kategorii 9 miejsce zajął Tadeusz Dziewulski z STC. W kategorii M70 wygrał Grzegorz Tramś, który powtórzył swój sukces z Repek, a Michał Karakula z STC stanął na podium na 3 miejscu. Najstarszą kategorię 80-latków wygrał Zbigniew Michalski. W kategorii kobiet 1 miejsce przypadło Joannie Kucal.

Najlepszych 5 zawodników w każdej kategorii otrzymało puchary, które wręczali Burmistrz Miasta Bogusław Karakula.

Sokołowskie Towarzystwo Cyklistów dziękuje

Pan Bogusław Karakula – Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Sponsorzy

Pan Sylwester Prętczyński – Hurtownia Piwa SOPRĘT

Pan Zbigniew Paczuski – firma TOPAZ

Pan Piotr Żebrowski – Prezes Zarządu Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim

Pan Grzegorz Domański – DOMEX

Pan Jerzy Krysiak _ firma JUREX Pan Zbigniew Seroczyński – firma POLSERO

Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno-Komunalnych w Sokołowie Podlaskim

Zakłady Drobiarskie Stasin Alior Bank

Młyn zbożowy bracia Górscy w Repkach Specjalne podziękowania za wsparcie organizacyjne

Ksiądz Dariusz Matuszyński – Dyrektor Salezjańskiego Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Sokołowie Podlaskim

Pan Rafał Pieniak – Prezes Zarządu PKS Sokołów SA

Pan Sławomir Chadaj – Dyrektor OSiR w Sokołowie Podlaskim,

pracownicy OSiR w Sokołowie Podlaskim

Pan Przemysław Augustyniak – szata graficzna

Pan Bogusław Walczuk – za prowadzenie zawodów

Specjalne podziękowania za zapewnienie bezpieczeństwa wyścigu Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim Ochotnicze Straże Pożarne Gmina Repki: Repki, Szkopy, Wyrozęby, Skrzeszew Gmina Sokołów Podlaski: Nowa Wieś, Kostki, Skibniew Miasto i Gmina Kosów Lacki: Dybów, Telaki, Kosów Lacki, Wólka Okrąglik, Rytele Święckie Gmina Małkinia Górna: Prostyń, Treblinka Gmina Ceranów: Rytele Olechny, Ceranów Gmina Sterdyń: Dzięcioły, Sterdyń Gminy Sabnie: Sabnie, Hołowienki, Suchodół, Tchórznica Wolontariusze i motocykliści z Sokołowa Podlaskiego Specjalne podziękowania za wsparcie medyczne i współpracę Ochotnicza Straż Pożarna „Cukrownia” Sokołów Podlaski Sokołowskie Towarzystwo Cyklistów