Podlaskie bezdroża – wystawa fotografii Heleny Anny Romańskiej

„Ziemi nie dziedziczymy od naszych przodków, ale wypożyczamy ją od naszych dzieci.”

foto: Podlaskie bezdroża - wystawa fotografii Heleny Anny Romańskiej - IMG 9145 300x200Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii o tematyce przyrodniczej, których autorką jest Helena Anna Romańska. Artystka, która obecnie mieszka w Repkach poprzez fotografię prezentuje najbliższe okolice swojej miejscowości o różnych porach dnia i roku.

Helena Anna Romańska pochodzi z miejscowości Liw, położonej nad malowniczą rzeką Liwiec, dzięki czemu dorastała blisko natury i od zawsze doceniała jej piękno. Swoją karierę zawodową związała z Publiczną Szkołą Podstawową i Gimnazjum w Repkach, gdzie przez lata uczyła przedmiotów przyrodniczych i chemii. Uczniów starała się wychowywać w duchu poszanowania przyrody. Przez cały czas kierowała się zasadą, że „ziemi nie dziedziczymy od naszych przodków, a wypożyczamy ją od naszych dzieci.” Podczas pracy edukacyjnej narodziła się w niej wielka pasja do szkła obiektywu, którą pielęgnuje do dziś. Większość zdjęć Heleny Romańskiej to reportaże z wędrówek po repkowskim parku, polach czy Rezerwacie Przyrody Śnieżyczki. Nie zabrakło również widoków okolicznej Niecieczy. W fotografowaniu pociąga ją przede wszystkim podglądanie wschodów i zachodów słońca, polowanie na szrony, mgły i oczekiwanie na światło urzekające najbardziej przed świtem.

Zatrzymaj się w przedświątecznym biegu i spójrz na otaczający cię świat z jej perspektywy. Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 8 kwietnia o godz.14.00. Wystawę będzie można oglądać na dolnym holu Sokołowskiego Ośrodka Kultury do 20 kwietnia.