PG Nr 1 – Szkoła Na Szóstkę!

Uczniowie podczas dni otwartych

9 i 14 marca w Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim po raz kolejny odbyły się Dni Otwarte.

W czwartek 9 marca odwiedzili nas goście bardzo wyjątkowi – dyrektorzy i wychowawcy z sokołowskich przedszkoli wraz z dziećmi. Przybyły: p. Urszula Marcinkowska – Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 2, p. Jolanta Krysiak – Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 3, p. Ewa Zakrzewska – Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 „Leśna kraina” oraz p. Hanna Czartoryjska – Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 5 im. „Kubusia Puchatka”.

W czasie spotkania zaprezentowano wiele ciekawych działań, które mają miejsce w placówce. Trudno jednak w tak krótkim czasie pokazać wszystkie przedsięwzięcia. Prezentacje przygotowane przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli: pań: M. Bielińskiej, M. Janisty, E. Lech, J. Puchalskiej, M. Zubowicz -Wielogórskiej i p. M. Soszki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Maluchy z zapałem zaangażowały się w zabawy prowadzone przez starszych kolegów i nauczycieli. Wiele emocji dostarczyły również pokazy sportowe przygotowane pod czujnym okiem p. D. Krakowskiego i p. K. Krakowskiego. Dekorację przygotowała pani M. Świsłowska. Najwspanialszą nagrodą dla organizatorów były zachwycone, zdumione i uśmiechnięte dziecięce buźki.

Na 14 marca w godzinach popołudniowych zostali zaproszeni rodzice z dziećmi. Tego wieczoru prezentacja również cieszyła się dużym zainteresowaniem. Po programie artystycznym przybyli goście mogli zwiedzić szkołę, zobaczyć nie tylko sale lekcyjne, ale również ciekawe wystawy i uzyskać odpowiedzi na interesujące ich pytania.

Mamy nadzieję, że spotkania te przybliżyły gościom dorobek naszej szkoły. Pokazały też, jak bardzo nauczyciele i uczniowie zaangażowani są w różnorodną i ciekawą działalność placówki.