Co słychać w „Czwórce”

Obrazek promocyjny

Za nami I półrocze roku szkolnego 2016/2017 – czas na podsumowanie naszej wytężonej pracy przez te pięć miesięcy. A poza systematyczną, codzienną nauką w naszej szkole działo się naprawdę dużo.

Uczniowie PSP4 godnie reprezentowali szkołę w różnego rodzaju konkursach wiedzy. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy 6c – Zuzanna Ślepowrońska zwyciężyła i zakwalifikowała się do etapu rejonowego w konkursie historycznym, a Zofia Walasiewicz z klasy 6b w konkursie polonistycznym. Ponadto Zuzia wykazała się ogromna wiedzą historyczną i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego XXII edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego  „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”.

Nie od dziś wiadomo, że uczniowie sokołowskiej „Czwórki” to wspaniali uczniowie, koledzy, a zarazem sportowcy, artyści: aktorzy, recytatorzy, wokaliści, malarze. Na tych wszystkich płaszczyznach również dzieci odniosły wielkie sukcesy, niemalże zawsze zajmując czołowe lokaty w zawodach sportowych, konkursach recytatorskich, plastycznych itp.

W naszej szkole bardzo dbamy o wszechstronny rozwój uczniów. Dydaktyka, wychowanie, rozwijanie zdolności, pasji, a także wspieranie w trudzie nauki to nasze priorytety. Dlatego też nauczyciele prowadzili ciekawe lekcje z wykorzystaniem dobrodziejstw techniki, a trzeba przyznać, że pracownie mamy dobrze wyposażone (w większości sal mamy tablice interaktywne). Liczne grono uczniów uczestniczyło w zajęciach dodatkowych na terenie szkoły, m.in.: kołach zainteresowań, dodatkowych zajęciach sportowych, chórze. Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi również objęte były stałą, specjalistyczną opieką.

W PSP4 stawiamy na tradycje klasowe, szkole. Zgodnie z kalendarzem imprez szkolnych odbywały się akademie, apele, imprezy klasowe (mikołajki, wigilie), szkolne (choinka, dyskoteka andrzejkowa), wycieczki rowerowe, wyjazdy integracyjne, wyjścia do kina, do teatru.

Aktywnie współpracowaliśmy ze środowiskiem lokalnym. Nasze działania wykraczały również poza mury szkolne, ponieważ aktywnie braliśmy udział w uroczystościach i imprezach miejskich, m.in. Bieg Niepodległości, występ dla ks. Biskupa, Orszak Trzech Króli. Jak co roku liczne grono gości przybyło na „Zadumę listopadową”.

W I półroczu 2016/2017 nauczyciele prowadzący zajęcia komputerowe zaczęli wdrażać pilotażowy program nauki programowania w klasach pierwszych i piątych, udało się dokupić szafki dla uczniów klas piątych (szóstkoklasiści już je mieli wcześniej). Już od dwóch lat korzystamy z dziennika elektronicznego. Nauczyciele stale podnosili swoje kwalifikacje biorąc udział w radach szkoleniowych, warsztatach, a także podjęli dodatkowe studia.

Oczywiście wszystkie te działania nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie zaangażowanie uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrekcji, pracowników, a także wszystkich osób przyjaznych szkole.

Za ten wkład wszystkim serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę.