Wyjątkowy koncert Singin’ Birds

Artyści podczas występu

21 września 2016r. w sali widowiskowej SOK odbył się wyjątkowy koncert swingowego zespołu Singin’ Birds, w ramach projektu „Swing Club na Mazowszu”. Projekt jest realizowany we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury. Program z cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie – od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych.

Singin’ Birds to pierwszy polski zespół nawiązujący do amerykańskiej tra­dycji muzycznej z I połowy XX wieku, czyli swingujących grup wokalnych śpiewających w bliskiej harmonii. Ćwierkający w retro stylu zespół to aż trzy frontmenki, ich różnorodne temperamenty i głosy doskonale dopełniają się, a wraz z towarzyszącymi im muzykami tworzą niepowtarzalne zestawienie brzmień i osobowości.

Singin’ Birds dało poznać się szerszej publiczności m. in. dzięki występom w konkursie Debiuty podczas 50. KFPP w Opolu i w półfinale telewizyjnego programu Must Be The Music.

Zespół wystąpił w składzie:

  1. Joanna Czarkowska – wokal
  2. Dominika Kasprzycka – Gałczyńska – wokal
  3. Dominika Dulny – wokal
  4. Maurycy Idzikowski – trąbka
  5. Wojciech Psiuk – saksofon
  6. Marcin Piękos – fortepian
  7. Jacek Kaliszewski – kontrabas
  8. Marcin 'Marcel’ Piszczorowicz – perkusja

Koncert poprowadził inicjator i gospodarz Swing Club – Adam Ferch – zasłużony propagator jazzu, niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie, w 1954 r. współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Kolejne spotkanie z jazzem i swingiem nastąpi już 5 listopada podczas 38. Zaduszek Jazzowych. Należy się jednak spieszyć z kupnem biletu, bo wiele miejsc jest już zajętych!

Przypominamy gwiazdy tegorocznych Zaduszek: Soyka Kolektyw, L.A. Trio Bogdana Hołowni oraz Swing Motion.

Bilety w cenie promocyjnej do 15 października: 40 zł (20 zł dla młodzieży szkolnej) do nabycia w punkcie informacyjnym SOK. Potem ceny wzrastają: 50 i 30 zł!

FOTOGALERIA