Wizyta delegacji koreańskiej w Sokołowie Podlaskim

Delegacja z Korei Południowej

8 września 2016 r. Sokołów Podlaski odwiedziła delegacja z Korei Południowej, której towarzyszyli przedstawiciele firmy organizującej pobyt koreańskich gości w Polsce.

Spotkanie rozpoczęło się w Urzędzie Miasta od przedstawienia celu wizyty delegacji koreańskiej w naszym mieście. Następnie goście, razem z Burmistrzem Miasta Bogusławem Karakulą i Prezesem Zarządu sokołowskiego PUIK Maciejem Wężem, udali się do ciepłowni miejskiej i oczyszczalni ścieków by zaprezentować zastosowane tam nowoczesne technologie. Kolejnym punktem wizyty była firma Sokołów S.A., w której goście mogli zobaczyć innowacyjną kotłownię wytwarzania ciepła, skojarzoną z blokiem kogeneracji CHP, po czym delegacja udała się do sokołowskiego Parku Przemysłowego. Burmistrz przedstawił obecny stan inwestycji oraz plany z nią związane.

Goście odwiedzający Sokołów to przedstawiciele firmy koreańskiej, która posiada nowoczesne technologie umożliwiające wytwarzanie energii (ciepło i energia elektryczna) i pozwalające budować bezpieczeństwo energetyczne w małych miastach oraz gminach na bazie spalania odpadów, osadów ściekowych i biogazu.

Sokołów Podlaski został wybrany jako jedna z lokalizacji, gdzie istnieje możliwość realizacji pilotażowego projektu finansowanego ze środków, którymi dysponuje rząd koreański.