„Tańczyć każdy może” w MP3

Przedszkolaki i jury konkursu

17 kwietnia 2015 roku w Miejskim Przedszkolu nr 3 odbył się międzyprzedszkolny konkurs tańca „Tańczyć każdy może”. Konkurs zorganizowały i poprowadziły nauczycielki Wioletta Skorupka i Urszula Ciach.

Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci tańca jako formy aktywności przejawiającej się w określonej formie ruchowej oraz prezentacja dziecięcej twórczości artystycznej w tańcu. Swoje talenty taneczne zaprezentowali mali artyści z czterech Miejskich Przedszkoli. Do konkursu przystąpiło Miejskie Przedszkole nr 2, Miejskie Przedszkole nr 3, Miejskie Przedszkole nr 4 Leśna Kraina, Miejskie Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka. Dzieci prezentowały różne formy taneczne. Był taniec połamaniec, europejski taniec „Belgijka”, taniec hiszpański Paso Doble oraz balet „Dziadek do orzechów” do muzyki Piotra Czajkowskiego.

W skład zespołu tanecznego naszego przedszkola wchodzili: Natalia Głowacz, Kalina Kowalczyk, Magda Koc, Marta Adamczuk, Wiktoria Mroczkowska oraz Tomek Kondracki. Do występu dzieci przygotowały p. Barbara Skłodowska oraz p. Alicja Złotkowska. W konkursowym Jury zasiedli specjaliści z dziedziny muzyki i tańca w osobach: przewodniczący pan Michał Soszka nauczyciel rytmiki, członkowie: pani Grażyna Grądzka Skarbnik Miasta Sokołów Podlaski, pan Kamil Zaliwski instruktor tańca w Sokołowskim Ośrodku Kultury, pani Katarzyna Wołosiak przedstawiciel Rady Rodziców naszego przedszkola oraz pani Beata Nowakowska-Sałata dyrektor Żłobka Miejskiego w Sokołowie Podlaskim. Rozstrzygnięcia konkursu Jury dokonało po obejrzeniu wszystkich zespołów tanecznych i postanowiło przyznać nagrody wszystkim występującym grupom ze względu na duży poziom artystycznych prezentacji zespołów tanecznych, pomysłowość i oryginalność układów oraz różnorodność stylów muzycznych i form tanecznych.

Przewodniczący Jury pan Michał Soszka, podsumowując obrady Komisji, uzasadnił werdykt tym iż mali tancerze w swoich zespołach spełnili wszystkie kryteria oceny. Zaprezentowali wysokie artystyczne walory występu, dobre wyczucie rytmu, tańca, technikę wykonania, ciekawą choreografię układów i piękny wizerunek sceniczny. Konkurs okazał się pięknym widowiskiem dostarczającym cennych doświadczeń nauczycielom, widzom miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych. Na ręce dyrektorów przedszkoli przewodniczący wręczył przepiękne statuetki „Tańcząca para” ufundowane przez sponsora i pamiątkowe dyplomy, dzieci zaś otrzymały atrakcyjne nagrody.

Dziękujemy bardzo sponsorom za życzliwość i pomoc rzeczową. Wśród naszych sponsorów byli: państwo Paulina i Paulo Calandrini, pani Katarzyna Więzak, pani Agnieszka Tomaszewska, pani Urszula Lejnert, Sokołowskie Zakłady Mięsne „Sokołów” S.A, Firma „Stalfa”, Firma „Robmar”, Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim. Emocje już za nami. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu ich opiekunom i do zobaczenia w kolejnej edycji.