„Szlachetna Paczka” – rekrutacja wolontariuszy

Plakat informacyjny

Trwa rekrutacja wolontariuszy do projektu „Szlachetna Paczka”. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania się i dołączenia do drużyny „Szlachetnej Paczki”.

Do udziału w projekcie nakłania p. Aleksandra Zakrzewska-Murawa, Koordynator Projektu „Szlachetna Paczka” na terenie powiatu sokołowskiego:

„Kochani. Wiem, że wśród Was są osoby, które zaangażowały się w tamtym roku w projekt Szlachetna Paczka jako wolontariusze i jako darczyńcy. Jeszcze raz Wam z całego serca za to dziękuję. To wielka sprawa, kiedy ludzie jednoczą się i razem współtworzą dzieło – pomoc dla wybranej rodziny. W tym roku projekt Szlachetna Paczka odbywa się już po raz czternasty. W 2013 roku pomoc w postaci paczek dotarła do 17 684 rodzin – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W tym do prawie trzydziestu rodzin z naszego rejonu. Szlachetnych ludzi, którzy włączyli się w projekt było ponad 600 000.

Projekt Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom żyjącym w trudnej sytuacji materialnej. Co roku w przemyślany sposób jednoczy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu.

Ja pokochałam ten projekt ponieważ widzę jak jednoczy i rozwija, inspiruje do zmiany, do przekraczania własnych ograniczeń, do podejmowania wyzwań, do służenia innym. Zapraszam Was do dołączenia do projektu. Jako wolontariusze, jako darczyńcy.

Prawdziwa bieda jest cicha i skromna. Czasem choroba , samotność są jeszcze większymi trudnościami. Jeśli masz wokół siebie osobę, której wiesz, że obecność i wsparcie drugiego człowieka są potrzebne – zgłoś ją proszę do projektu.

Jeśli natomiast sam jesteś osobą , która wierzy w ludzi, wierzy w zmianę, która wie że dobro wraca, że dobro tworzy – dołącz do naszej drużyny jako wolontariusz. Można to zrobić poprzez stronę www.superw.pl

Realizujmy miłość bliźniego przez konkretne słowa i czyny. Jeśli miłość ogranicza się jedynie do duchowych pragnień czy emocjonalnych poruszeń, jeśli nie wyraża się przez fizyczny wysiłek, służenie drugiej osobie własną pracą, zdrowiem i czasem, własną siłą i wytrwałością, to czy taka miłość nie jest jedynie złudzeniem, utopią, pustą teorią? Czy taka miłość jest autentyczną troską? Czy kogoś przemieni, doda siły i odwagi, by iść w dobrym kierunku, by nie ustać w drodze?

Myślę, że wszyscy w głębi serca chcemy iść w jednym kierunku. Zapraszam Was byśmy kawałek naszej drogi przeszli wspólnie, pod sztandarem projektu „Szlachetna Paczka”.

Wszystkiego dobrego.”