Kino „Sokół”, repertuar na listopad

Repertuar

Repertuar kina „Sokół” na listopad 2014:

6,7,9.XI., godz. 17:00 – „Pudłaki” 3D
Pudłaki to urocze psotne świrusy, które uwielbiają zabawę i mają dobre serca. Wiodą spokojne radosne życie w zbudowanych pod ulicami miasteczka Cheesebridge podziemiach, a ubierają się w pozostawione do recyklingu pudełka, które noszą jak żółwie swoje skorupy. Są przyjazne i zupełnie niepodobne do nadętych wytwornych mieszkańców wiktoriańskiego Cheesebridge, których obsesją jest bogactwo, pozycja klasowa i uchodzące za szczyt luksusu najbardziej śmierdzące na świecie sery. Starając się trzymać razem w swoim podziemnym świecie, Pudłaki zajmują się tym, co najbardziej lubią i najlepiej potrafią – zbieraniem odpadków po ludziach. Przerabiają je potem na fantastyczne, magiczne wynalazki. Ich działania nie znajdują jednak zrozumienia w świecie ludzi, szczególnie w kontekście nieprawdziwych opowieści rozsiewanych na ich temat.
animacja/familijny, USA 2014, 1 godz. 36 min., bez ograniczeń wiekowych
6,7,9.XI., godz. 19:00 – „Zaginiona dziewczyna”
Wizjonerski thriller w reżyserii mistrza gatunku Davida Finchera, twórcy: „Social Network”, „Ciekawego przypadku Benjamina Buttona”, „Podziemnego kręgu”, „Gry” i „Dziewczyny z tatuażem”, ekranizacja bestsellerowej powieści Gillian Flynn.
Młoda kobieta znika bez śladu w przededniu piątej rocznicy ślubu. Wszystkie podejrzenia padają na męża, który wspierany przez siostrę zaginionej żony postanawia dowieść swojej niewinności i rozwiązać zagadkę.
W roli głównej Ben Affleck.
dramat/thriller, USA 2014, 2 godz., 29 min., od lat 15
13,16.XI., godz. 15:00 – „Pinokio”
Ubogi konstruktor zabawek Dżepetto rzeźbi drewnianą kukiełkę. Ku jego wielkiemu zdziwieniu, zrobiona z sosnowego pnia zabawka zaczyna się ruszać i mówić. Dżepetto nadaje jej imię Pinokio. Ożywiony pajacyk za nic ma dobre wychowanie i sprawia swojemu stwórcy coraz więcej kłopotów wychowawczych.
animacja/familijny, 2 godz., Niemcy 2013, bez ograniczeń wiekowych
13,16.XI., godz. 17:00 – „Dla ciebie wszystko”
Dawson i Amanda byli kiedyś szaleńczo zakochanymi w sobie nastolatkami. Ich drogi rozeszły się jednak w burzliwych okolicznościach. Po 20 latach dawni kochankowie spotykają się na pogrzebie najlepszego przyjaciela. Wraz ze wspomnieniami wraca pożądanie, ale powody, przez które kiedyś się rozstali, są wciąż żywe. Być może teraz stanowią jeszcze większe zagrożenie.
dramat/romans, 1 godz, 57 min., USA 2014, od lat 15
13,16.XI., godz. 19:00- „Dracula. Historia nieznana.”
Film łączy w sobie dwie opowieści. Jedna z nich bazuje na autentycznej postaci – walczącego z Turkami Vlada Palownika, druga odnosi się do legendy dotyczącej pojawienia się pierwszego na Ziemi wampira. Vlad Tepes (Luke Evans) to młody książę, który chcąc uwolnić i zarazem ocalić życie rodziny z rąk okrutnego sułtana, a także mając na uwadze dobro swojego kraju, postanawia sprzedać duszę diabłu. W ten sposób staje się pierwszym wampirem na świecie – znanym jako Hrabia Dracula.
fantasy/dramat, USA 2014, 1 godz., 32 min., film od lat 15
21 – 23. XI., godz. 15:00 – „7 krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę” 3D?
Krasnoludek Bobo przypadkowo wywołuje wielkie zamieszanie w Zamku Fantabularasa. Przez jego niezdarność księżniczka Róża wraz z całym dworem pada ofiarą klątwy złej wiedźmy i zapada w 100-letni sen. Zły czar zdjąć może tylko pocałunek prawdziwej miłości. Problem w tym, że ukochany księżniczki – poczciwy kuchcik – trafił do niewoli strasznego smoka. Krasnoludki, chcąc naprawić błąd Bobo, sprowadzić chłopca do zamku i pokonać klątwę, wyruszają z misją ratunkową. Czeka ich nie lada wyzwanie, bo legowisko smoka znajduje się nieopodal siedziby złej czarownicy Dellamorty, tej samej, która rzuciła czar na Różę i bardzo nie lubi nieproszonych gości.
animacja/przygodowy, Niemcy 2014, 1 godz., 27 min., bez ograniczeń wiekowych
21 – 23. XI., godz. 17:00 – „Furia”
Kwiecień 1945 roku. Alianckie wojska rozgromiły niemiecką armię w Ardenach i maszerują wprost na Berlin. Znany z odwagi, zahartowany w boju dowódca czołgu pieszczotliwie nazywanego Furia, sierżant Wardaddy (Brad Pitt) otrzymuje zadanie specjalne. Wraz ze swoją załogą będzie musiał wykonać tajną misję za linią frontu i stawić czoła znacznie potężniejszym silom wroga.
dramat/wojenny, Chiny/USA/Wielka Brytania 2014, 2 godz. 14 min., od lat 15
20 – 23. XI., godz. 19:00 – „Interstellar”
Najnowszy film Christophera Nolana – twórcy „Incepcji”, „Mrocznego rycerza”, „Batman. Początek.”.
Historia grupy badaczy, którzy dzięki nowo odkrytemu tunelowi czasoprzestrzennemu pokonują granice do tej pory przekraczające ludzkie możliwości podróżowania w innym wymiarze. Film oparty jest na teorii naukowej opracowanej przez fizyka z Caltech Kipa Thorne’a.
sci-fi, USA/Wielka Brytania 2014, 2 godz. 49 min., od lat 15
27 – 29. XI., godz. 15:00 – „Bella i Sebastian”
Ośmioletni Sebastian mieszka z dziadkiem w niewielkiej wiosce we francuskiej części Alp. Od pewnego czasu spokój tutejszych mieskańców burzy wieść o grasującym w okolicy tajemniczym dzikim zwierzęciu. Pewnego dnia podczas spaceru po górach Sebastian spotyka bezpańskiego owczarka. Udaje mu się zdobyć zaufanie zwierzęcia. Jest szczęśliwy, że znalazł przyjaciela. Wkrótce jednak okazuje się, że w psie, któremu chłopiec dał na imię Bella, dorośli widzą niebezpieczne zwierzę dziesiątkujące stada owiec. Czy chłopcu uda się, że to nie jest sprawka sympatycznej Belli i wraz z nią wytropić prawdziwych winowajców?
familijny/dramat, Francja 2013, 1 godz.,44 min., bez ograniczeń wiekowych
27 -30 XI., godz. 17:00 – „Mapy gwiazd”
Autor bestsellerowych poradników dr Stafford Weiss jest szanowanym nestorem hollywoodzkiej dynastii. Choć zbił fortunę na doradzaniu innym, nie do końca radzi sobie z sytuacją we własnym domu. Jego żona Cristina (Olivia Williams) większość czasu poświęca karierze ich 13-letniego syna Benjiego od kilku lat mającego poważne problemy z narkotykami. Ich dorastająca córka Agatha (Mia Wasikowska), u której lekarze zdiagnozowali piromanię, zaprzyjaźnia się z Jeromem (Robert Pattinson) – młodym szoferem, któremu marzy się aktorska kariera. Czy przepustką do niej będzie romans z pacjentką Stafforda, aktorką Havaną Segrand (Julianne Moore), która od lat nie potrafi poradzić sobie ze sławą swojej zmarłej matki? Jaka jest cena bycia gwiazdą?
dramat, Francja/Kanada/Niemcy/USA 2014, 1 godz. 51 min., od lat 15
27 – 30. XI. godz. 19:00 – „Interstellar”
Najnowszy film Christophera Nolana – twórcy „Incepcji”, „Mrocznego rycerza”, „Batman. Początek.”.
Historia grupy badaczy, którzy dzięki nowo odkrytemu tunelowi czasoprzestrzennemu pokonują granice do tej pory przekraczające ludzkie możliwości podróżowania w innym wymiarze. Film oparty jest na teorii naukowej opracowanej przez fizyka z Caltech Kipa Thorne’a.
sci-fi, USA/Wielka Brytania 2014, 2 godz. 49 min., od lat 15