Tytuł MEN „Przedszkole w ruchu” dla MP nr 2

Plakat promocyjny

Kreatywne pomysły, zapał i współpraca z Ministerstwem Edukacji Narodowej przyczyniły się do kolejnego sukcesu – Miejskie Przedszkole nr 2 uzyskało tytuł „Przedszkola w Ruchu”.

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu. Przedszkole nr 2 przyłączyło się do akcji „Ćwiczyć każdy może” wprowadzając, dostosowany do potrzeb dzieci, program działań oparty na aktywności fizycznej oraz zdrowym żywieniu. Hasło akcji „W zdrowym ciele zdrowy duch” przyświecało takim inicjatywom jak: spotkanie dzieci z olimpijkami Anną Jesień oraz Lidią Chojecką, zumba dla najmłodszych i ich rodziców, nauka komponowania i przygotowywania koktajli owocowo- warzywnych dla dzieci oraz wielu innym.

Całoroczna praca opłaciła się – Miejskie Przedszkole nr 2 uhonorowane zostało tytułem „Przedszkola w ruchu”. Jest to kolejny tytuł nadany placówce. We wcześniejszych latach uzyskało ono również tytuł „Przedszkola dobrze przygotowującego do szkoły”, a w ubiegłym roku tytuł ”Szkoły Odkrywców Talentów”.

Archiwum wszystkich działań związanych z akcją znajduje się na stronie internetowej MP nr 2: http://www.przedszkole2.az.pl/