Rodzinny Piknik w MP nr 2

Uczestnicy pikniku

5 czerwca w Miejskim Przedszkolu nr 2 odbył się wielki Piknik Rodzinny. Pogoda, uczestnicy i pozytywna energia dopisały w stu procentach!

Do udziału w Rodzinnym Pikniku zaproszeni zostali rodzice z dziećmi oraz cała kadra przedszkola. Każdy z przybyłych gości odegrał dużą rolę w przygotowaniach, organizacji i uświetnieniu tego wielkiego wydarzenia. Dzieci wraz z wychowawcami zaangażowały się w przygotowanie układu muzyczno- ruchowego do baśni „Brzydkie Kaczątko”. Każda grupa pokazała inny fragment historii łabędzia, tworząc w ten sposób barwną opowieść. Rodzice natomiast przeobrazili się w znane dzieciom postaci z bajek, które pojawiały się na scenie przy pomocy magicznego pilota. Przedszkole odwiedzili: Bolek i Lolek, Shrek z Fioną, Smerfy, Sąsiedzi, Pszczółki – Maja i Gucio, Król Julian, Koziołek Matołek, Kubuś Puchatek oraz Myszka Miki. Bajkowe gwiazdy spisały się na medal: wspólnie z dziećmi bawiły się na scenie, brały dzieci na ręce, pozowały do zdjęć. W programie nie zabrakło też muzyki – parodia „Bałkanicy” zespołu Piersi poderwała wszystkich do wspólnej zabawy. Po udanych występach goście udali się na przedszkolny plac zabaw, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, kącik fryzjerski, grill z pysznościami, loteria fantowa, trening przygotowany przez Football Academy oraz wiele konkursów dla dużych i małych członków rodzin.

Pani Dyrektor Urszula Marcinkowska wspólnie z rodzicami i dziećmi przecięła wstęgę nowej altanki, która uatrakcyjni nie tylko piękny plac zabaw ale również zajęcia dla przedszkolaków.

Każda rodzina otrzymała pamiątkowe drzewko by ten wspólnie spędzony czas na długo zapisał się w pamięci wszystkich uczestników pikniku. Moc wzruszeń i radości na pewno nie da o sobie szybko zapomnieć.