Jasełka w Leśnej Krainie

Przedszkolaki składające przyrzeczenie

20. stycznia zapisał się czerwoną kartą w kalendarzu Leśnej Krainy. W ten poniedziałkowy wieczór przy betlejemskim żłóbku spotkała się cała przedszkolna rodzina.

Honorowe miejsca zajęli przyjaciele z Nadleśnictwa Sokołów, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Przybyli Nadleśniczy Nadleśnictwa Sokołów – Pan Robert Płocki, a także zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów – Pan Maciej Wójcicki.
Niezwykle rodzinną uroczystość rozpoczęła Dyrektor Leśnej Krainy – Pani Ewa Zakrzewska, która złożyła wszystkim obecnym gorące życzenia noworoczne. „Aby Nowy Rok 2014 przyniósł radość z tego, co jest, nadzieję na to, co przed nami, uśmiech i pogodę ducha na każdy  nadchodzący dzień…”
W przepięknych Jasełkach Bożonarodzeniowych zatytułowanych „Zwierzątka Maleńkiemu…” już po raz drugi zaprezentowali się rodzice naszej placówki, którym asystowały chóry złożone z dzieci z grup „Misie” i „Wiewiórki”. Na tle betlejemskiej panoramy mogliśmy podziwiać m.in. leśne zwierzęta oddające hołd Nowonarodzonemu Dzieciątku. Nie zabrakło lisa, sowy, jeża, niedźwiedzia, myszki, którym drogę wskazywała gwiazda betlejemska i księżyc. Na wielkie wyrazy uznania zasługuje ogromna pomysłowość rodziców, którzy dołożyli wielkich starań w przygotowanie swoich teatralnych strojów. Jesteśmy głęboko poruszeni zaangażowaniem rodziców naszych wychowanków. To przepiękna współpraca, która przynosi piękne owoce.
Wielkiego wzruszenia dostarczył wszystkim występ Emilki Jurczak z grupy „Wiewiórki”, która przepięknie zaśpiewała nastrojową „Kołysankę” w duecie ze swoją mamą.
Po występach dorosłych przyszła pora na małych artystów. Przed Dzieciątkiem Jezus zatańczyły gwiazdeczki i śnieżynki, którym przygrywały polskie kolędy i pastorałki.
Swojego ogromnego wzruszenia nie kryli przybyli goście. Pan Robert Płocki drżącym głosem skierował słowa uznania w stronę Dyrekcji, kadry Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina, dzieci i ich rodziców. W słowach płynących z głębi serca podziękował za piękną  współpracę, która pogłębia się z każdym rokiem. Podkreślił wielką wartość kultywowania tradycji wspólnego kolędowania, która jest mu niezwykle droga, przywołująca najmilsze wspomnienia z domu rodzinnego. Na ręce Nadleśniczego została złożona pamiątkowa księga będąca relacją z działalności dwóch placówek: Nadleśnictwa Sokołów i Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina w roku 2013. Kulminacją tych działań było złożenie przyrzeczenia przez całą społeczność przedszkolną Leśnej Krainy w ten wyjątkowy wieczór.
PRZYRZEKAMY:
-chronić przyrodę
-oszczędzać wodę
-dokarmiać ptaki
-dbać o zwierzaki
-kwiaty hodować
-drzewa szanować
-nie hałasować
-Ziemię ratować
-nigdy nie śmiecić
DBAĆ O TO WSZYSTKO PRZYRZEKAJĄ DZIECI!!!
LEŚNA KRAINA PRZYKŁADEM NIECH ŚWIECI!!!
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe odznaki „Małego Przyjaciela Przyrody”, które będą odtąd nosiły z wielką godnością.
Po chwilach wielkich wzruszeń przyszedł czas na słodkości przygotowane dzięki życzliwości naszych kochanych rodziców.
Dzień 20. stycznia był dniem wyjątkowym, który pozostanie na długo w pamięci całej przedszkolnej rodziny, bo przecież przedszkole to drugi dom.