Nagłówki

Olimpijka Anna Jesień w Przedszkolu nr 2

Przedszkolaki z Anną Jesień

Anna Jesień odwiedziła Miejskie Przedszkole nr 2 by w ramach akcji „Ćwiczyć każdy może” zafascynować dzieci tematyką sportu.

Nauczyciele z „dwójki”, by zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu opracowali projekt edukacyjny, którego hasło „W zdrowym ciele zdrowy duch” w ostatnich dniach opanowało całą społeczność przedszkola. Dzieci chętnie biorą udział w kolejnych sportowych przygodach, przygotowanych przez ich wychowawców.
Tym razem sportową niespodzianką była Anna Jesień – wielokrotna mistrzyni Polski na dystansie 400 m w biegu przez płotki (1999, 2000, 2002, 2003, 2005, 2009, 2012) oraz w biegu na 400 m (2006). Do niej też należy rekord Polski, który pobiła w czasie Mistrzostw Świata w Osace w 2007 r. czasem 53,86 s. Na tych samych mistrzostwach 30 sierpnia 2007 zdobyła brązowy medal (czas 53,92 s), który jest jej największym osiągnięciem w karierze. Na zakończenie sezonu zajęła 1 miejsce w Finale Światowym IAAF w Stuttgarcie, wygrywając z mistrzynią świata Janą Rawlinson. Pani Ania opowiedziała dzieciom o swych dokonaniach w zakresie sportu, o warunkach  jakie trzeba spełnić, by osiągnąć tak wielki sukces oraz przeprowadziła z dziećmi profesjonalną rozgrzewkę.
Przedstawiciel rodziców – pan Krzysztof Rusinek, nauczyciel wychowania fizycznego również nie próżnował. Wraz z panią Anią oceniał konkurencje sportowe, w których czynnie brały udział dzieci oraz pokazywał jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, by zachować odpowiednią sylwetkę i dbać o kondycję.  Dzieci wręczyły gościom „Paszport do zdrowia mądrego przedszkolaka”, by dokładnie monitorować działania sprzyjające zdrowiu. Goście natomiast namówili dzieci do uroczystego ślubowania, w którym maluchy zadeklarowały chęć wykonywania ćwiczeń i spożywania zdrowych posiłków każdego dnia.
Na ćwiczące dzieci czekała pyszna nagroda – świeże owoce, które po tak wyczerpującym – sportowym dniu smakowały lepiej niż słodycze.
To zaszczyt dla Miejskiego Przedszkola nr 2 gościć tak wspaniałą sportsmenkę, która zgodziła się wraz z Lidią Chojecką objąć honorowym patronatem projekt edukacyjny oparty na akcji MEN „Ćwiczyć każdy może”. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia.