Gratulacje i upominki dla mistrzyń

Burmistrz Miasta i koszykarki MKK Sokołów S.A.

13 czerwca w sokołowskim Urzędzie Miasta świętowaliśmy sportowe sukcesy sokołowianek – koszykarek z MKS Sokołów S.A. i sztangistek z MLKPC.

Koszykarki MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski wywalczyły złoto w finale mistrzostw Polski młodziczek Sosnowiec w kategorii wiekowej U-14 kobiet. Do rozgrywanego w Sierakowicach turnieju zespół awansował bez porażki na centralnym szczeblu rozgrywek, wygrywając swój turniej ćwierćfinałowy, a później półfinałowy. W decydującym o pierwszym miejscu w finałowej grupie B spotkaniu mazowiecka ekipa przegrała z KS JAS-FBG, ale wnioski z tej porażki wyciągnęła w finale. (za www.pzkosz.pl)
Zawodniczki Miejskiego Ludowego Klubu Podnoszenia Ciężarów OSiR Sokołów Podlaski startowały w mistrzostwach, z których wróciły z dwoma medalami. W mistrzostwach Polski do lat 15 i 17 dziewcząt i chłopców w Biłgoraju Eliza Wcisłak zdobyła złoty medal w kategorii +69 z wynikiem w dwuboju 163 kg (78 + 85). Ona i Aneta Jankowska zakwalifikowały się do startu w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Obie otrzymały też powołanie do kadry narodowej juniorek.
Gratulujemy wspaniałych osiągnięć i trzymamy kciuki za kolejne starty.
Dziewczęta i trenerzy, oprócz gratulacji, otrzymali zestawy upominków, wśród których znalazły się siedmiocalowe tablety. Ukoronowaniem uroczystości był tort ze stosowną do okoliczności dekoracją. Decyzją zespołu puchar mistrzyń Polski U-14 będzie wystawiony w gablocie w górnym hallu Urzędu Miasta (obok sali konferencyjnej).
Więcej zdjęć i krótki film z imprezy znajdziecie na naszej stronie na Facebooku.