Trwają inwestycje

Prace budowlane na ul. Piłsudskiego

Obecnie na terenie Sokołowa Podlaskiego prowadzone są trzy duże inwestycje. Dwie z nich finansowane są z budżetu miasta, trzecia jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i powiatu.

Jedną z inwestycji prowadzonych przez miasto jest modernizacja parkingu, schodów i tarasu na Szewskim Rynku. Prace rozpoczęły się w listopadzie, a ich zakończenie ma nastąpić na przełomie maja i czerwca 2013 roku. Całkowity koszt wyniesie około 500 tys. zł.

Miasto sfinansuje również modernizację skweru przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zagospodarowanie okolicy obiektu ma polegać na budowie alejek, a także rozmieszczeniu ławek w parku. Prace rozpoczęły się w połowie listopada i mają potrwać do grudnia 2012 roku. Całkowity koszt inwestycji to około 50 tys. zł.

Wymiana nawierzchni jezdni na ulicy Piłsudskiego to wspólna inwestycja miasta i powiatu, a wydatek blisko 1, 4 mln zł obie wymienione jednostki pokryją w jednakowym stopniu. Zakończenie prac trwających od początku września ma zakończyć się w listopadzie. Zniszczona nawierzchnia asfaltowa już niemal w całości została wymieniona, a nowa jezdnia na pewno poprawi komfort jazdy nie tylko mieszkańców Sokołowa Podlaskiego.