I Sokołowski Bieg Niepodległości

Aleksandra Smuniewska, Klaudia Drabanek, Karol Wysokiński i Mateusz Jaszczuk zdobyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach podczas pierwszego sokołowskiego Biegu Niepodległości. Na starcie stanęło 113 uczestników w wieku od 5 do 55 lat.

Obchodom 11 listopada w Sokołowie towarzyszył w tym roku sportowy piknik. Po mszy i złożeniu wieńców, spod Pomnika Czynu Niepodległościowego wystartował I Sokołowski Bieg Niepodległości. Dzieci rywalizowały na dystansie 1200, a młodzież i dorośli – 2400 metrów.

Na podium stanęli: Klaudia Drabanek, Weronika Koc, Aleksandra Szymańska (dziewczęta), Mateusz Jaszczuk, Piotr Zawadzki, Michał Skóra (chłopcy), Aleksandra Smuniewska, Paulina Kurełek, Marta Suchocka (kobiety) oraz Karol Wysokiński, Marcin Sidorzak i Mirosław Kosieradzki (mężczyźni).

Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy, a wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody, ufundowane przez sponsorów, którzy zadbali też o bigos, grochówkę i gorącą herbatę.

Organizatorami imprezy byli Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski, Ośrodek Sportu i Rekreacji i Sokołowski Ośrodek Kultury, we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną i Komendą Powiatową Policji.

Pełna klasyfikacja (za OSiR):

Kategoria młodsza (szkoły podstawowe) – dziewczęta

1. Drabanek Klaudia

2. Koc Weronika

3. Szymańska Aleksandra

4. Rucińska Paulina

5. Rosochatka Olimpia

6. Fabiańczuk Monika

7. Słupska Gabriela

8. Rudnicka Karolina

9. Gniado Weronika

10. Żuk Daria

11. Ratyńska Julia

12. Ignaciuk Angelika

Kategoria młodsza (szkoły podstawowe) – chłopcy

1. Saczuk Mateusz

2. Zawadzki Piotr

3. Skóra Michał

4. Znamierowski Paweł

5. Nowotniak Przemysław

6. Drozd Karol

7. Tadko Damian

8. Kazanowski Jakub

9. Sobieski Mateusz

10. Kosieradzki Kamil

11. Kalicki Mateusz

12. Żachowski Michał

13. Kwaśniak Mariusz

14. Onisko Piotr

15. Ruciński Grzegorz

16. Ratyński Maciej

17. Ruciński Piotr

18. Piwko Mateusz

19. Łukasiuk Łukasz

20. Patejko Kacper

21. Jezierski Aleksander

22. Wojewódzki Kamil

23. Karaś Łukasz

24. Oziębło Sebastian

25. Słupski Filip

26. Kisieliński Jan

27. Ruciński Sebastian

28. Skoneczny Maciej

29. Białkiewicz Krzysztof

30. Gdula Bartosz

31. Gdula Dariusz

32. Rosochacki Piotr

33. Młynarczyk Dominik

34. Kosieradzki Mateusz

35. Krakowski Mateusz

Kategoria open – kobiety

1. Smuniewska Aleksandra

2. Kurełek Paulina

3. Suchocka Marta

4. Rusak Martyna

5. Szybka Alicja

6. Zdanowicz paulina

7. Skupiewska Urszula

8. Kusia Aleksandra

9. Murawska Paulina

10. Kudelska Daria

11. Danilczuk Dagmara

12. Nasiłowska Elżbieta

Kategoria open – mężczyźni

1. Wysokiński Karol

2. Sidorzak Marcin

3. Kosieradzki Mirosław

4. Opełchowski Marcin

5. Tararuj Bartosz

6. Mikołajczuk Karol

7. Jurczak Robert

8. Kuc Grzegorz

9. Maliszewski Tomasz

10. Piwko Paweł

11. Krasnodębski Marcin

12. Dopański Piotr

13. Kuć Witold

14. Filipczuk Łukasz

15. Maliszewski Kamil

16. Benedykciuk Hubert

17. Krasno dębski Kamil

18. Mazur Tomasz

19. Wojtiuk Adam

20. Piotrowski Mateusz

21. Lipka Rafał

22. Truszkowski Dawid

23. Soszyński Paweł

24. Szymański Grzegorz

25. Szyszko Paweł

26. Piwko Henryk

27. Chódź Przemysław

28. Kur Patryk

29. Piekarski Krzysztof

30. Mieczkowski Bartosz

31. Trębicki Hubert

32. Anielski Krzysztof

33. Karaś Wojciech

34. Sikorski Sławomir

35. Czarnocki Marcin

36. Olucha Patryk

37. Borowy Zbigniew

38. Woźniak Mariusz

39. Łukasiewicz Grzegorz

40. Kur Norbert

41. Czarnocki Kamil

42. Iwański Krzysztof

43. Dec Włodzimierz

44. Chaciński Ryszard

45. Kosieradzki Łukasz

46. Minarczuk Andrzej

47. Janiec Bartosz

48. Nowak Janusz

49. Tadko Kamil

50. Borkowski Damian

51. Małek Paweł

52. Waszczuk Kamil

53. Wojewódzki Karol

54. Olędzki Paweł