Apel o pomoc dla Państwa Księżopolskich

Wójt Gminy Bielany i Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski zwracają się do organizacji, przedsiębiorców i mieszkańców naszego miasta z prośbą o pomoc dla rodziny PP. Księżopolskich, której dom uległ zniszczeniu w pożarze. Oto list, jaki Gmina Bielany skierowała do Burmistrza:

Bielany, dn. 01.03.2010 r.

P. Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski

ul. Wolności 21

08-300 Sokołów Podlaski

Z przykrością zawiadamiam, że w dniu 27.02.2010 r. ok. godz. 21:00 wybuch pożar w domu, który był własnością 3 rodzin Państwa Księżopolskich – mieszkańców naszej Gminy. Pomimo akcji gaśniczej obiektu nie udało się uratować, a cały dobytek w/w wraz ze wszystkimi dokumentami spłonął. Na szczęście nikt z mieszkańców domu nie ucierpiał w pożarze. Rodziny te pozostały nie tylko bez dachu nad głową, ale również bez ubrań i art. pierwszej potrzeby, bez dokumentów tożsamości. W rodzinie tej jest 3 małych dzieci. Doraźnie zabezpieczono poszkodowanym schronienie.

Gmina stanęła przed koniecznością pilnej pomocy tym rodzinom w budowie własnego domu i skompletowaniu potrzebnych im rzeczy.

Ufamy, iż Państwa samorząd w miarę możliwości wesprze nasze działania, żeby jak najszybciej dać tym rodzinom możliwość normalnego życia. Żeby to było możliwe, niezbędne jest pozyskanie środków w każdej kwocie. Licząc na zrozumienie i samorządową solidarność zwracamy się z apelem o rozważenie możliwości udzielenia pomocy finansowej, czy zorganizowanie np. zbiórki wśród mieszkańców itp.

Gmina założyła rachunek bankowy specjalnie na ten cel, pod nazwą: „Pomoc dla poszkodowanej w wyniku pożaru rodziny Państwa Księżopolskich”, z którego będzie sukcesywnie realizować najpotrzebniejsze zakupy dla poszkodowanych rodzin. Jednocześnie prosimy o rozpropagowanie informacji o koncie na które instytucje, organizacje, przedsiębiorcy czy osoby fizyczne mogą dokonywać wpłat na rzecz poszkodowanych:

72 9221 0000 0032 0557 2000 0260

Kierownik

Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Barbara Wojewódzka

Wójt

Zbigniew Woźniak