Dzień Otwarty w SP6

uczniowie SP6 i goście na sali gimnastycznej

W czwartek, 21 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Nasze zaproszenie przyjęło wielu Rodziców wraz z dziećmi, które we wrześniu 2024 r. rozpoczną naukę w klasach pierwszych.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17:00 w sali gimnastycznej. Pani Dyrektor Grażyna Murawska powitała wszystkich Gości, opowiedziała o naszej szkole i zaprosiła do obejrzenia występów przygotowanych przez uczniów.

Wydarzenie rozpoczął chór szkolny oraz zespół „Szósteczka”. Następnie prowadzący zapowiedzieli laureatkę Szkolnego Festiwalu talentów – Alicję Jabłońską z klasy IIb w utworze Jana Brzechwy „Cebula”. Do zabawy muzycznej z pomponami zaprosili nas uczniowie klas trzecich. Viktoria Bocian z klasy Vb pokazała nam swoją pasję – hobby horse. Uczniowie klas IIa, IIIa oraz IIIc zaśpiewali piosenkę w języku angielskim „Shake your body”. Następnie uczennice z klas V wraz z młodszą koleżanką, Mają Kołodziej z klasy IIb zaprezentowały się w tańcu nowoczesnym. Laureatka Szkolnego Festiwalu Talentów w kategorii „śpiew”, Róża Olędzka z klasy IIIb, wykonała utwór „Naprawdę chcę” z bajki „Mała Syrenka”. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz gimnastyczny przygotowany przez najbardziej wysportowanych uczniów naszej szkoły. Na koniec obejrzeliśmy prezentację zdjęć przygotowaną przez Samorząd Uczniowski.

Po części artystycznej zaprosiliśmy wszystkich Gości do zwiedzania szkoły oraz korzystania z niespodzianek i atrakcji, jakie przygotowaliśmy. Na dzieci i Rodziców czekały m. in.: modelowanie balonów, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, doświadczenia chemiczne, wystawy przyrodniczo – geograficzne, matematyczna i plastyczna, roboty edukacyjne Photon EDU, gry i zabawy z wykorzystaniem tablic multimedialnych, zajęcia plastyczne w bibliotece oraz balonowa ścianka do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim za zainteresowanie oraz wspólne spędzenie czasu.

Do zobaczenia we wrześniu!