Nagłówki

KOSSM / SMOK Sokołów Podlaski

Miasto Sokołów Podlaski bierze udział w programach SMOK oraz KOSSM finansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) oraz Polski Związek Koszykówki (PZKosz).

PZKosz opracował oraz przekazał nieodpłatną i niewyłączną licencję do korzystania z programu szkolenia sportowego w koszykówce dziewcząt biorących udział w zajęciach Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykówki (SMOK) oraz Koszykarskiego Ośrodka Sportowego Szkolenia Młodzieży (KOSSM).

Celem współpracy jest zorganizowanie szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo w koszykówce dziewcząt opartego na specjalistycznym programie PZKosz, mającego stworzyć drogę rozwoju sportowego dla utalentowanych zawodniczek.

Program szkolenia sportowego SMOK realizowany jest na poziomie klas 1-5, natomiast KOSSM na poziomie klas 6-8 funkcjonujących w Szkole Podstawowej Nr 3 w Sokołowie Podlaskim przy ulicy Repkowskiej 3.

PZKosz pokrywa wynagrodzenie trenerów realizujących Programy oraz przekazuje danej placówce sprzęt sportowy (dresy, stroje treningowe, piłki oraz inne przyrządy specjalistyczne).

PZKosz zabezpieczy możliwość uczestnictwa trenerów prowadzących szkolenie młodzieży uzdolnionej sportowo w ramach programu SMOK oraz KOSSM w kursach i szkoleniach doskonalących kompetencje zawodowe.

PZKosz obejmie ubezpieczeniem od kosztów leczenia i NNW zawodniczek będących w danym programie.

Wśród wyróżniających się zawodniczek, które dotychczas brały udział w programie KOSSM w Sokołowie Podlaskim są :

  • Alicja Falkowska / medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski, młodzieżowa reprezentantka Polski, zawodniczka 1 Ligi Kobiet z SMS PZKosz Łomianki [złoty medal / mistrzostwo 1 Ligi Kobiet], zawodniczka amerykańskich uczelni w rozgrywkach WNCAA, 
  • Łucja Grzenkowicz / medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski, młodzieżowa reprezentantka Polski, zawodniczka ekstraklasowych klubów Wisła Kraków, Energa Toruń oraz Zagłębie Sosnowiec
  • Aleksandra Iwaniuk / medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski, młodzieżowa reprezentantka Polski w koszykówce 5×5 oraz 3×3, zawodniczka 1-ligowego zespołu w Sokołowie Podlaskim oraz ekstraklasowego MKS Pruszków 
  • Wiktoria Jastrzębska / medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski, młodzieżowa reprezentantka Polski, zawodniczka 1-ligowego zespołu w Sokołowie Podlaskim
  • Natalia Kurach / medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski, młodzieżowa reprezentantka Polski, zawodniczka ekstraklasowych klubów AZS UMCS Lublin oraz 1KS Ślęza Wrocław
  • Anna Makurat / medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski, reprezentantka Polski w dorosłej kadrze kobiet, zawodniczka WNCAA, ekstraklasowych klubów Arka Gdynia, AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski oraz włoskiego Dinamo Sassari
  • Wiktoria Maślanka / medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski, zawodniczka pierwszoligowych klubów w Sokołowie Podlaskim oraz Pruszkowie [złoty medal / mistrzostwo 1 Ligi Kobiet]
  • Dominika Mazurek / medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski, młodzieżowa reprezentantka Polski, zawodniczka 1-ligowych zespołów w Sokołowie Podlaskim, Lublinie oraz ekstraklasowego AZS UMCS Lublin
  • Magdalena Szkop / medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski, młodzieżowa reprezentantka Polski, zawodniczka 1-ligowych zespołów w Sokołowie Podlaskim, Płocku oraz Bochni
  • Karolina Zieniewska / medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski, młodzieżowa reprezentantka Polski, zawodniczka 1-ligowego zespołu w Sokołowie Podlaskim oraz ekstraklasowego zespołu w Siedlcach
  • Barbara Zieniewska / medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski, młodzieżowa reprezentantka Polski, zawodniczka 1 Ligi Kobiet z SMS PZKosz Łomianki [złoty medal / mistrzostwo 1 Ligi Kobiet], zawodniczka amerykańskich uczelni w rozgrywkach WNCAA