Dzień adaptacyjny w MP3

Rodzice naprzeciwko swoich dzieci, siedzą na podłodze i grają w jakąś grę.

Dzień adaptacyjny dla najmłodszych przedszkolaków – celem było zapewnienie nowoprzyjętym dzieciom atmosfery zaufania, akceptacji oraz bezpieczeństwa.

Dzieci poznały swoje panie, mogły wspólnie się pobawić, poznać i zintegrować, a ich rodzice mieli okazję zapoznać się w skrócie z zasadami funkcjonowania naszego przedszkola, sposobami organizacji zajęć oraz z wyposażeniem sal i placu zabaw. Aby maluchy dobrze czuły się w przedszkolu trzeba je odpowiednio nastawić i przygotować. Takie zajęcia mają na celu eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej, wzmacnianie poczucia własnej wartości i pokazania ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i paniami w przedszkolu. Maluchy i ich bliscy spędzili miło czas uczestnicząc w zajęciach muzycznych, plastycznych i ruchowych. Mamy nadzieję, że dzieci bezpieczniej i odważniej stawią czoło nowej i trudnej dla nich sytuacji i z uśmiechem wkroczą w przedszkolny świat.