Sukces Nadii Kołodziej z MP2

Miło nam poinformować, że Nadia Kołodziej z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Sokołowie Podlaskim zajęła II miejsce w Konkursie Plastycznym Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Maryjnej 'Sancta Maria’ na Jasnej Górze w Częstochowie, edycja 2023 pod hasłem: „Z Maryją Różańcową modlę się o pokój”.

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Maryjnej 'Sancta Maria’ na Jasnej Górze była pani Anna Rybowicz, Stowarzyszenie 'Sancta Maria’ oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Częstochowie. Patronat honorowy sprawowali: Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek, Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Przeor Klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze o. Samuel Pacholski, Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych o. Nikodem Kilnar.

Oprócz promocji dziecięcych talentów, ważnym celem festiwalu było przypomnienie oraz poznawanie przez najmłodsze pokolenie dziedzictwa i bogactwa utworów o tematyce religijnej oraz dzieł o tematyce maryjnej także tych związanych z jasnogórskim sanktuarium i jego historią. Na konkurs wpłynęło 1987 prac z różnych stron Polski i zagranicy w tym ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Ukrainy, Litwy, Uzbekistanu, Rosji. Uroczysta Gala Festiwalu z Koncertem Laureatów i Prezentacją Zwycięskich Prac odbyła się 7 czerwca w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. Serdecznie gratulujemy Nadii oraz jej nauczycielowi Pani Annie Tomczuk.