Przedszkolaki z MP2 poznają historię Sokołowa Podlaskiego

grupowe zdjęcie przedszkolaków pod pomnikiem AK

Maj w Miejskim Przedszkolu nr 2 był miesiącem wielu działań zaplanowanych w ramach obchodów 600-lecia Praw Miejskich Sokołowa Podlaskiego.

Jednym z priorytetowych działań były wycieczka oraz spacer w celu poznania historii naszego miasta. Przewodnikami spaceru byli Bartłomiej Skibniewski, Piotr Rybak i Grzegorz Gawrysiak – pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej – Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta. Podczas spotkania panowie w przystępny i ciekawy sposób opowiadali dzieciom o historycznie ważnych miejscach naszego miasta. I tak, dzieci spacerując oraz przemieszczając się autokarem odwiedziły Cukrownię, stary cmentarz żydowski, zabytkowy Park im. M.K. Ogińskiego oraz Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta, wysłuchały informacji o Pomniku ks.gen.Stanisława Brzóski oraz Pomniku Żołnierzy AK, obejrzały sokołowskie murale oraz ślady po kulach z czasów wojny w starym hydrancie oraz krzyżach na terenie Konkatedry Niepokalanego Serca NMP. Ponadto wysłuchały ciekawostek o starym młynie i drzewach w zabytkowym parku, a także legend sokołowskich o Cetyni, stawie Mazura i powstaniu grodu.

W ramach działań przedszkolaki ochoczo podjęły się także tworzenia na świeżym powietrzu laurek dla miasta Sokołów Podlaski, przy pomocy kredy. Poznały flagę i herb naszego miasta, obejrzały nagranie „Legendy o Witoldzie i pięknym sokole. O tym jak Sokołów miejskie prawa otrzymał” w wykonaniu Teatrzyku Dziecięcego „Dwójeczka”, stworzyły album „Moje miasto – Sokołów Podlaski” ze zdjęć wykonanych podczas spaceru i wycieczki po Sokołowie. Jesteśmy pewni, że dzięki tym działaniom rozbudziły się w dzieciach poczucie dumy z bycia sokołowianinem i wzmocniło poczucie przynależności do naszego miasta.

Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor Bogumile Korbuszewskiej  oraz Pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej za pomoc w organizacji naszego wydarzenia „Spacerkiem po Sokołowie”.

Miejskie Przedszkole nr 2