Miejska gra terenowa „Moje miasto – Sokołów Podlaski” w SP6

grupa młodzieży (pięciu chłopców) pod Pomnikiem Cichociemnych w Parku Przemysłowym "Sokołów"

Drugiego czerwca Szkoła Podstawowa Nr 6 po raz trzeci zorganizowała miejską grę terenową „Moje Miasto – Sokołów Podlaski” pod patronatem Burmistrza Miasta. W tym roku, w związku z obchodami 600 – lecia Praw Miejskich Sokołowa Podlaskiego, tematem przewodnim były „Miejsca Pamięci”.

Do udziału w grze zaproszeni zostali uczniowie klas VIII wszystkich sokołowskich szkół podstawowych. 5 – osobowe drużyny ze SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 6, SSP musiały dotrzeć do stanowisk, które znajdowały się przy Pomniku Niepodległości, Bibliotece Miejskiej, Pomniku „Nigdy Więcej”, Domu Miłosierdzia Caritas, Parku Przemysłowym. Tam czekali na nich nauczyciele SP 6 z zadaniami i wskazówkami, jak poruszać się dalej. Na poszczególnych punktach uczestnicy gry musieli wykazać się wiedzą dotyczącą historii miasta i sokołowskich pomników.

I miejsce zajęła drużyna z SSP, II miejsce SP 6, III miejsce SP 2. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły Kazimierza Soszkę. Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek przedstawiające historyczny mural w Parku Przemysłowym. Nagrody w imieniu Burmistrza Miasta wręczyli Zastępca Burmistrza – Krzysztof Dąbrowski i Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych – Ewelina Śmiejkowska. Po zakończeniu gry wszyscy uczniowie i opiekunowie zostali zaproszeni przez Dyrektora Szkoły na poczęstunek.

Gra pokazała alternatywne metody nauki, zachęciła młodzież do poszerzania wiedzy o historii naszego miasta. Sprzyjała też aktywności fizycznej i integracji grup. Bardzo cieszymy się, że w wzięły w niej udział wszystkie szkoły podstawowe. Dziękujemy Wszystkim za zaangażowane i dobrą zabawę.

Maria Bielińska