Koncert pasyjny Chóru Kameralnego KOE

2 kwietnia, w Niedzielę Palmową, w kościele Księży Salezjanów w Sokołowie Podlaskim odbył się koncert pasyjny Chóru Kameralnego KOE “Adoramus Te Domine”.

Chórzyści pod dyrygenturą Anety Mroczek wykonali piękny i niezwykle wzruszający program dawnych i współczesnych utworów pasyjnych.

Przepiękna muzyka w wykonaniu Chóru przeniosła wszystkich w świat zadumy i przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Każdy mógł przemierzyć drogę wiodącą od Wieczernika przez Ogród Oliwny, aż na Golgotę.

Chór Kameralny KOE powstał w lutym 2016 r. W ciągu pierwszych pięciu lat istnienia wystąpił ponad stukrotnie, biorąc udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych. Poprzez swą intensywną i bogatą działalność Chór promuje Miasto Sokołów Podlaski, zdobywając czołowe nagrody na festiwalach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych.

Zespół skupia ludzi w różnym wieku – młodzież licealną, studentów oraz osoby dorosłe wielu zawodów, których łączy wszakże zamiłowanie do muzyki. Na uznanie zasługuje fakt, że z grupy amatorów udało się uczynić chórzystów o profesjonalnym brzmieniu, nastawionych nie tylko na dalszy rozwój osobisty i doskonalenie swojego warsztatu wokalnego, ale przede wszystkim ludzi pragnących godnie reprezentować Miasto, chcących podtrzymywać i upowszechniać tradycję muzyki chóralnej oraz poszerzać dziedzictwo kultury.

Cele te Chór osiąga zarówno poprzez pracę nad rozwojem umiejętności wokalnych podczas intensywnych prób i warsztatów, jak również poprzez aktywny udział w konkursach i festiwalach, a także dzięki pełnemu pasji i poświęcenia udziałowi w uroczystościach państwowych i innych wydarzeniach, skłaniających do integracji mieszkańców, ich współdziałania oraz współmyślenia. Jako czterogłosowy, kameralny chór mieszany KOE wykonuje a cappella dzieła wokalne należące zarówno do kanonu chóralistyki jak i dzieła współczesne, a także utwory muzyki rozrywkowej.