Podpisanie umów programu Kolej+

Podpisanie umów Kolej+

Dziś w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się podpisanie umów wykonawczych, w ramach programu Kolej+, między PKP PLK, a samorządem Mazowsza, który reprezentowała pani Janina Ewa Orzełowska – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele rządu oraz władz samorządowych, a także zarząd PKP PLK. Miasto Sokołów Podlaski reprezentował Burmistrz Miasta Bogusław Karakula.

Przywrócenie połączenia pasażerskiego na linii kolejowego z Sokołowa Podlaskiego do Siedlec to ogromne ułatwienie dla mieszkańców naszego miasta i okolic. Według planów wyremontowane oraz zelektryfikowane zostanie ok 30 km torów, a także powstanie siedem przystanków. Pociągi pasażerskie będą osiągały prędkość do 120 km/h.

Według zapowiedzi prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela prace budowlane rozpoczną się już w 2024 roku, a pierwszy pociąg pojedzie w 2026 roku, natomiast jeśli w trakcie prac budowlanych wystąpiły by jakieś nieprzewidziane utrudnienia drugim terminem oddania połączenia jest rok 2027.