Szlachetna Paczka rekrutuje wolontariuszy

Logotyp "Szlachetna Paczka - lubię ludzi"

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do SZLACHETNEJ PACZKI, jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. W szeregi SuperW, jak nazywa się wolontariuszy, można wstępować do października, ale im szybciej, tym lepiej. By Paczka odbyła się również w tym roku pomogły tysiącom potrzebujących rodzin potrzeba ponad 13 tys. Wolontariuszy.

Wolontariusze są krwiobiegiem programu – to oni spotykają się z rodzinami, które otrzymają potem mądrą pomoc, poznają ich historie, określają ich potrzeby i dopasowują rodzaj i formę wsparcia do konkretnej sytuacji. A potem towarzyszą im w ich zmianie życia wspierają na drodze do samodzielności.

Zarówno Lider jak Wolontariusz mogą zyskać przy tym nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale także możliwość zdobycia kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy – związanych z zarządzaniem zespołem i projektami, organizacją wydarzeń oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych wielu innych.

To już 22. edycja Szlachetnej Paczki. Tylko w ubiegłym roku dotarła ona do ponad 17 tys, rodzin w całej Polsce, a wartość pomocy materialnej przygotowanej przez darczyńców, którą podczas tzw. „Weekendu Cudów” przekazali potrzebującym wolontariusze, przekroczyła 72 mln zł.

By zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie www.superw.pl, odbyć rozmowę z lokalnym koordynatorem programu, uczestniczyć w warsztacie wdrożeniowym podpisać umowę.

Bądź nadzieją dla najbardziej potrzebujących. Wyślij zgłoszenie już teraz!

Więcej informacji na www.szlachetnopaczka.pl, www.superw.pl i kanałach społecznościowych.