Kwiecień pełen atrakcji w SP1

W tym miesiącu miesiącu naszym uczniom nie brakowało wrażeń. Razem z wiosną zawitały do naszej szkoły ciekawe wydarzenia. Spróbujemy opisać ciekawe pomysły naszych koleżanek i kolegów.

Dzień Ziemi
Dzień Ziemi odbył się 22 kwietnia. Uczniowie „Jedynki” obchodzili go na różne sposoby. Klasa 2a wybrała się na krótką wycieczkę do Lasu Przeździeckiego, aby go oczyścić z odpadków. W nagrodę po ciężkiej pracy zjedli kiełbaski z  ogniska. Starsze klasy zostały zaproszone do kina na film ,,Dolina Bugu- ptaki widzą lepiej”. Szkolne korytarze przyozdobiły plakaty wykonane przez dzieci, które przedstawiały, jak ważna jest dla nas przyroda.

Dzień bez plecaka
W tegoroczne prima aprilis w naszej szkole odbył się dzień bez plecaka. Uczniowie zastąpili zwyczajne tornistry różnymi zabawnymi zamiennikami. Były to np. koszyki sklepowe, wózki dla dzieci, szuflady, walizki. W konkursie na najciekawszy sposób przyniesienia książek pierwsze miejsca zajęli:

I.                Kamil Żółkowski z klasy VB 

II.              II. Amelia Biernacka z klasy IA 

III.           III. Krzysztof Sadkowski z klasy VIIIC 

Była to świetna i na pewno wyczekiwana zabawa.

„Krok ku czwartej klasie”
 Nasza szkoła jest placówką z wieloma tradycjami. Jedną z nich są zajęcia przygotowywane przez nauczycieli z klas 4-8 dla trzecioklasistów. Dzięki nim uczniom klas trzecich łatwiej jest radzić sobie ze stresem, jakie niesie ze sobą przejście do klasy czwartej. 28 kwietnia uczestniczyli oni w lekcji matematyki, języka polskiego, biologii i języka angielskiego. Wszystkie one miały formę zabawy i pokazały trzecioklasistom, że czwarta klasa nie jest taka straszna.

Noc w szkole
29 i 22 kwietnia w naszej szkole odbyła się wyczekiwana przez uczniów noc w szkole. Niestety, przez pandemię nie mogła ona mieć miejsca przez ostatnie dwa lata. Na szczęście w tym roku udało ją się zorganizować. W trakcie tego wydarzenia uczestnicy mieli możliwość wygrania bardzo cennej nagrody, czyli  bycia niepytanym i niepisania kartkówek przez najbliższy tydzień. Stworzone zostały grupy, a każdy z uczestników starał się by zdobyć nagrodę. Następnie o dobrą atmosferę zadbał Pan Wicedyrektor. Wszyscy bawili się w rytmach swojej ulubionej muzyki, a parkiet był pełen ludzi. Nikt nie spał do rana, bo wszyscy byli zbyt zafascynowani filmami wyświetlonymi na jeden ze ścian sali gimnastycznej. W tamtym momencie mogliśmy poczuć się, jakbyśmy oglądali je w kinie. Jesteśmy pewni, iż uczniowie naszej szkoły z wielką radością przystąpią do kolejnej edycji tego projektu za rok. Ta atrakcja jest nagrodą dla uczniów, którzy uzyskują wzorowe i bardzo dobre sprawowanie.

Konkurs biblioteczny
Wraz z nowym miesiącem przyszedł kolejny konkurs biblioteczny „Wizyta w literackiej krainie”. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy prezentującej wymarzoną przygodę, jaką chcieliby przeżyć w świecie przedstawionym w ulubionej książce lub spotkanie z ulubionym bohaterem literackim. A oto zwycięzcy konkursu. W grupie wiekowej kl. I- III: I miejsce zajęła Anna Stelęgowska z kl. III A, II miejsce- Marta Marchel z kl. II B, III miejsce- Wiktoria Dubińska z kl. III B, wyróżnienie otrzymał- Kacper Teodorczuk z kl. III B. W grupie wiekowej kl. IV- VIII: I miejsce zajęły, Anna Iwańska z kl. VII A i Maria Gołoś z kl. VII A. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do brania udziału w innych konkursach.

Zawody sportowe i BRD

Kwiecień to początek różnych zawodów sportowych. Uczniowie naszej szkoły zajeli:

I miejsce w Sokołowskiej Olimpiadzie Dzieci w piłce ręcznej chłopców;

III miejsce w Sokołowskiej Olimpidzie Dzieci w pilce ręcznej dziewczyn;

Dwa złote I dwa srebrne medale w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu;

III miejsce w Sokołowskiej Olimpiadzie Dzieci w koszykówce dziewcząt;

Ponadto nasi przedstawiciele zajęli III (grupa młodsza) i II (grupa starsza) miejsca w Powiatowym konkursie “Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”.

Sara Pawluk, Milena Trebnio, Patrycja Sobieszczuk, Mateusz Chomać