BohaterOn w MP2

Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Sokołowie Podlaskim po raz kolejny włączyły się w ogólnopolską kampanię, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania  angażująca  pokolenia Polaków, której celem jest promocja patriotycznych  postaw i tożsamości narodowej oraz  tworzenie  wspólnoty pamiętającej o historii naszego kraju i jego bohaterach. Ważną częścią kampanii , oprócz wsparcia materialnego żyjących powstańców, jest edukacja młodego pokolenia Polaków.

Przedszkolaki z Dwójki  wzięły udział w krótkiej lekcji  przybliżającej fragment historii Polski z czasów II wojny światowej. Wychowawcy z wykorzystaniem eksponatów oraz ilustracji starali się w przystępnej formie opowiedzieć dzieciom o trudzie i poświęceniu powstańców dla ojczyzny. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem  wykonały Kartki dla Powstańca. Tym razem podziękowania oraz pozdrowienia powędrowały do pana Aleksandra Kaczorowskiego pseudonim „Kaczorek”. Podziękowania stworzyły piękną książeczkę, która została wysłana na adres Fundacji Sensoria, skąd dotrze bezpośrednio do „Kaczorka” – bohatera II wojny światowej. Udział w tego typu kampaniach to doskonała lekcja historii nie tylko dla najmłodszych.