Ferie w Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego

foto: Ferie w Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego - 53 1024x768

Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego „Stacja Sokołów” to nowa placówka edukacyjno, historyczno, kulturalna, która pozwala na poznanie dziedzictwa naszego miasta w kontekście historii Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego oraz jego walorów turystycznych, przyrodniczych i kulinarnych.

Podczas ferii dzieci i młodzież z Sokołowa Podlaskiego i okolic miała okazję poznać historię Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego, poszczególne miejscowości przez które przebiegał szlak oraz najważniejsze postacie.

Poza eksponatami mogli zobaczyć stanowiska multimedialne, w których za pomocą zdjęć czy tekstu na ekranie dotykowym poznali historię WGL.

Dzięki grom multimedialnym mogli zobaczyć jak wyglądał charakterystyczny dla naszego regionu strój podlaski i samemu spróbować swoich sił, by dopasować poszczególne elementy.

Poza gablotami zobaczyli na manekinach stroje typowe dla kultury podlaskiej, a na ekranach ważne postacie i miejsca związane ze Szlakiem.

Największym zainteresowaniem cieszył się oczywiście Georg Forster, podróżnik z XVIII wieku, który jadąc WGL do Wilna zatrzymał się w Sokołowie, a potem go opisał.

Po teoretycznej części dzieci i młodzież mogła wziąć udział w warsztatach. Starsza grupa poznawała niełatwą sztukę kaligrafii oraz robiła pieczęć na laku. Młodsza zaś kolorowała miejsca i postacie związane z Historią Polski i Wielkim Gościńcem Litewskim.

Dzięki tej podróży nasi goście mogli utrwalić zdobytą wiedzę, poznać nowe, atrakcyjne jej elementy i poczuć prawdziwą XVII wieczną atmosferę Szlaku WGL.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego „Stacji Sokołów”. Muzeum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00. Wstęp wolny!