Nagłówki

Zaczęli od „Calineczki”

Wykonawcy podczas przedstawienia

Miejskie Przedszkole nr 2, w środę 29 maja, rozpoczęło największe nie tylko w mieście Sokołów, ale i całym powiecie sokołowskim, dwudniowe wielkie Święto Rodziny. To połączenie Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka. W sali widowiskowej znalazło się 400 osób, przez scenę przewinęło się 200 małych aktorów. Przygotowania trwały wiele tygodni. Rodzice wraz z kadrą przedszkolną uszyli aż 200 przepięknych strojów. Efekty ich pracy można było podziwiać w SOK.
Dlaczego było to największe święto? Miejskie Przedszkole nr 2 jest największym nie tylko w mieście, ale i w powiecie. Uczęszcza do niego 200 przedszkolaków. Kiedy więc w środę 29 maja dzieci wystąpiły na scenie SOK i zaprosiły rodziców, w sali widowiskowej SOK znalazło się aż 600 osób!
W ramach obchodów Dnia Matki i Dnia Ojca, dzieci przygotowały widowisko słowno – muzyczne „Calineczka”. Był to pierwszy dzień obchodów. Każda przedszkolna grupa zaprezentowała scenkę do baśni. Publiczność obejrzała 8 scen: Narodziny Calineczki, Taniec Żab, Taniec Motyli, Taniec Rybek w strumyku, Taniec Myszek, Taniec kretów, Taniec Jaskółek, Taniec Elfów.
Spektaklowi towarzyszyła muzyka poważna. Choreografię do przedstawienia, pod opieką przedszkolnej kadry, przygotowały same dzieci.
Dużym wyzwaniem okazało się szycie strojów. Były współfinansowane przez rodziców, szyła je kadra przedszkola. Powstało osiem kompletów, dla 200 dzieci. Zostały przygotowane z dbałością o szczegóły. Dzieci występujące w rolach rybek, na niebieskich bluzeczkach miały łuski. Wodę emitował falujący materiał. Elfy zachwycały pięknymi skrzydłami, jaskółki białymi bluzeczkami, skrzydełkami, czapeczkami itd.
– Warto było podjąć te starania. Zarówno dotyczące samych przygotowań, jak i strojów. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania! – mówi dyrektor MP nr 2 Urszula Marcinkowska.
Dzieci zebrały dużo braw. Na widowni, burmistrza Bogusława Karakulę i jego zastępcę Krzysztofa Dąbrowskiego reprezentowała skarbnik miasta Maria Grądzka.
Spektakl to jeszcze nie wszystko. Drugą część święta – będzie nią Dzień Dziecka – przygotowują dzieciom rodzice. Spektakl niespodzianka już 6 czerwca na placu przedszkolnym.

fot. SOK