Otwarcie Strefy Rodzica w sokołowskim szpitalu

Uczestnicy uroczystego otwarcia

6 grudnia oficjalnie otwarto Strefę Rodzica w Szpitalu Powiatowym SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim. Był to finał 28. edycji ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Na otwarciu byli obecni m.in.: Krzysztof Dąbrowski, Zastępca Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski; Waldemar Kraska, Senator RP; Urszula Krzymowska, Radna Rady Powiatu Sokołowskiego; Dariusz Wardziak, prowadzący program wnętrzarski; Tatiana Mindewicz-Puacz, psychoterapeuta, mentorka z „Projektu Lady”, programu stacji TVN oraz pracownicy szpitala na czele z dyrektorem, Zbigniewem Deją.

Po oficjalnym otwarciu, podziękowaniach oraz przecięciu wstęgi przyszedł czas na spotkanie dzieci z Mikołajem, który wszystkim rozdał prezenty.

W ramach programu na oddziałach dziecięcych polskich szpitali wydzielane są strefy dla rodziców. Głównymi założeniami projektu realizowanego przez Budimex SA. są: zapewnienie chorym dzieciom przebywającym w szpitalu jak najdłuższego kontaktu z rodzicami, zmniejszenie stresu spowodowanego izolacją i brakiem kontaktu z rodzicem, nagłośnienie problemu, jakim jest ograniczony kontakt na oddziałach pediatrycznych oraz realne skrócenie pobytu dzieci w szpitalach.