Przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej wybrani

Uczestnicy sesji

Waldemar Hardej po raz trzeci został wybrany przewodniczącym Rady Miejskiej w Sokołowie Podlaskim, a wiceprzewodniczącymi nadal będą Jan Rosochacki i Krzysztof Rybak.

Wyboru przewodniczącego radni miejscy dokonali 21 listopada.

W głosowaniu Waldemar Hardej miał kontrakandydata. Radna Krystyna Matysiak zgłosiła kandydaturę Damiana Strzały, najmłodszego, 24 – letniego, świeżo upieczonego sokołowskiego radnego. Jak argumentowała – Damian Strzała byłby „świeżą krwią” na tym stanowisku. Nie przekonała większości radnych. Za dotychczasowym przewodniczącym Waldemarem Hardejem głosowało 14 radnych, a za Damianem Strzałą – 4.

Waldemar Hardej dziękował i gratulował: „Nieskromnie mogę powiedzieć, że wolę łączyć, a nie dzielić i deklaruję, że będę tak postępował. Liczę na współpracę. Przed nami dłuższa kadencja, bo pięcioletnia. Trzeba będzie w nią włożyć odrobinę więcej, a zadań przed nami sporo. Ci, którzy już mają doświadczenie i radni, którzy pracę dopiero zaczynają, są zorientowani w sytuacji miasta. Nasz wysiłek na pewno przyniesie dla miasta korzyść, która mówiąc kolokwialnie, będzie z korzyścią dla miasta. Myślę, że współpraca z burmistrzem będzie udana, jak do tej pory. Poprzedniej radzie dobrze się współpracowało z burmistrzem. Jestem przekonany, że burmistrz też nas ceni, za nienaganną dotychczasową współpracę”.

Kandydatami na wiceprzewodniczących (przy sokołowskiej radzie jest ich dwóch) było dwóch dotychczasowych przewodniczących Krzysztof Rybak (za – 12 głosów) i Jan Rosochacki (za – 11 głosów). Krystyna Matysiak zdobyła 4 głosy.

Wiceprzewodniczący Krzysztof Rybak podziękował i zapewnił: „Myślę, że będziemy pierwszą linią pomocową. Będziemy pracować rzetelnie”.

Burmistrz Bogusław Karakula dziękował przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej – Iwonie Jaskółce – za profesjonalne i sprawne przeprowadzenie wyborów.

Po złożeniu zaprzysiężenia powiedział: „Po raz kolejny mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego obdarzyli mnie zaufaniem. Po raz szósty zostałem burmistrzem Sokołowa Podlaskiego i obiecuję, że tego zaufania nie zawiodę. Będę robił wszystko, żeby działać dla dobra mieszkańców”.