Po co rozwijać własną twórczość w wieku 60+?

foto: Po co rozwijać własną twórczość w wieku 60+? - DSC 0031 300x200Po co rozwijać własną twórczość w wieku 60 +? – na to pytanie słuchacze Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku poznali odpowiedź na czwartkowym wykładzie.

Twórczość to umiejętność wytwarzania czegoś, wyrażania własnego spojrzenia na świat, kreatywne podejście, to pewnego rodzaju odwaga do przedstawienia swojego zdania – mówiła wykładowczyni Agnieszka Buśk.

Wykład rozpoczął się od przytoczonego cytatu Alberta Einsteina „Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza”. To nasz mózg decyduje o naszej kreatywności, dlatego warto stawiać sobie nowe zadania, ponieważ kiedy jesteśmy zamknięci w pewne schematy, idziemy na skróty to funkcjonujące w naszym mózgu połączenia neuronowe zaczynają ginąć.

Podczas wykładu słuchaczom zostały przybliżone pojęcia takie jak: skojarzenia, abstrahowanie, transformowanie i metaforyzowanie.

Zastosowanie tych pojęć słuchacze wykorzystali w ćwiczeniach praktycznych.

Nie zabrakło również pracy domowej dla chętnych:
– Umyj zęby lub uczesz włosy lewą ręką a nie jak do tej pory prawą
– Zmień na tydzień miejsce, w którym trzymasz herbatę lub kawę,
– Idź do sklepu inną drogą.

Przypominamy wszystkim słuchaczom, że 13 grudnia widzimy się na kolejnym wykładzie w ramach Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.