Ambasada USA zainteresowana Sokołowem

Wizyta delegacji amerykańskiej

Dwaj amerykańscy dyplomaci: radca ds. ekonomicznych Ambasady USA w Warszawie John Lowell Armstrong  i radca ds. prasy i kultury Frank J. Finver  w czwartek 2 sierpnia, wracając z obchodów rocznicy wybuchu buntu więźniów w Treblince, złożyli wizytę burmistrzowi Sokołowa Podlaskiego Bogusławowi Karakuli.

Przyjechali z wizytą kurtuazyjną, byli bardzo zainteresowani sytuacją ekonomiczną, finansową i biznesową miasta Sokołów Podlaski, a w szczególności klastrem energetycznym.

W rozmowie uczestniczył prezes Przedsiębiorstwa Usług Inżynieryjno – Komunalnych Maciej Wąż. Panowie interesowali się także Parkiem Przemysłowym.

Zwiedzając Park Przemysłowy, nie ukrywali swojego zachwytu. Pytali, co udało się na jego terenie zrobić dotychczas, pytali o plany. Zapewniali, że kibicują nam w doprowadzeniu prac do końca i realizacji rozpoczętego planu rewitalizacji wszystkich budynków Parku Przemysłowego.

Bardzo spodobał im się mural. Sokołów bardzo im się podoba. Nasze miasto nazwali „miastem zielonym, czystym, zadbanym”. Zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy Pomniku Czynu Niepodległościowego.

We wrześniu przyjadą do nas ponownie. Mamy nadzieję, że z tej współpracy coś dobrego wyniknie. Jak się dowiadujemy, są zainteresowani współpracą w kontekście klastra energetycznego, Parku Przemysłowego i nie tylko.